تا پایان سال 600 هزار تن سود سهام عدالت واریز شود؟!

گربان زاده رئیس سازمان خصوصی سازی به آخرین وضعیت واریز سود سال 99 به حساب سهامداران اشاره کرد و گفت: تاکنون کل مبلغ نهایی و زمان واریز آن مشخص شده است. وی افزود: بر اساس برآوردها احتمالا تا پایان سال حدود 600 هزار تن به حساب هر سهامدار واریز می شود.

گربان زاده گفت: 49 میلیون سهامدار صاحب سهام عدالت از زمان ابلاغیه رهبر معظم انقلاب و آیین نامه شورای عالی بورس توانسته اند از بین دو روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم یکی را انتخاب کنند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: پس از انتخاب روش مدیریت، سهامداران مستقیم خود سهامدار شرکت های سرمایه گذاری و سهامداران غیرمستقیم سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی می شوند.

وی گفت: شرکت های سرمایه گذاری دارای سهام عدالت به دو دسته شرکت های بورسی و غیر بورسی تقسیم می شوند که شرکت های ثبت شده دارای 36 شرکت ثبت شده و شرکت های غیربورسی شامل 13 شرکت می باشد.

قربان زاده افزود: سود سال 99 سهام عدالت شرکت های غیر بورسی حدود 2 میلیارد و 800 میلیارد تن و سود شرکت های ثبت شده حدود 29 هزار و 200 میلیارد تن است.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: مجموع سود دو شرکت بورسی و غیر بورسی معادل حدود 31 هزار میلیارد تن است که باید بین 49 میلیون سهامدار تقسیم شود که بر این اساس احتمال می رود به هر سهامدار حدود 600 هزار تن از سهامداران پرداخت شود. پایان سال

وی با تاکید بر اینکه مجموع سود شرکت های بورسی و غیر بورسی نسبت به سال 98 حدود سه برابر افزایش یافته است، افزود: کل سود سال 98 که در سال گذشته به سهامداران پرداخت شد، حدود 9 هزار و 500 میلیارد تن است که امسال این رقم به بیش از این رقم رسیده است. بیش از 31 تریلیون تن

  به منظور انجام مسئولیت های اجتماعی ؛ اهدای 13000 عنوان کتاب از سوی پتروشیمی جم به کتابخانه های مدارس جنوب بوشهر

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: زیر نظر شورای عالی بورس کارگروهی برای تعیین موضوعات مربوط به سهم عدالت تشکیل شده است که نمایندگانی از سازمان خصوصی سازی، بورس و اوراق بهادار در آن حضور دارند. اوراق بهادار سازمان، اتاق تعاون، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی «دستگاه های کنترلی و مرکز اشتراک عدالت وجود دارد.

وی افزود: در این کارگروه تلاش داریم تا جزئیات نحوه پرداخت سود سهامداران غیرمستقیم را مشخص کرده و قوانین آن را رعایت کنیم تا سهامداران در اسرع وقت به سود مطلوب دست یابند.

وی درباره زمان باقی مانده برای پرداخت سود سهام عدالت 98 به مشمولان افزود: برخی از شرکت های بزرگ مانند دخانیات، مخابرات و … سود سال های گذشته به طور کامل پرداخت نشده است که سازمان خصوصی سازی موظف است بر این موارد نظارت کند. و الزامات قانونی را بر آنها تحمیل کرد تا سود باقی مانده سال گذشته را در اسرع وقت پرداخت کنند.

گربان زاده گفت: با این شرکت ها برخورد قانونی کرده و ماده 48 قانون محاسبات عمومی را در مورد این شرکت ها اعمال کرده ایم. بنابراین دیگر امکان ثبت صورتجلسه برای آنها وجود ندارد و این شرکت ها باید معوقات را در اسرع وقت پرداخت کنند.»

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: در حال حاضر در حال مذاکره با هیات مدیره این دو شرکت بزرگ هستیم تا بتوانیم معوقات را در قالب سود بانکی پرداخت کنیم اما تاکنون زمان دقیقی برای این دو شرکت اعلام نشده است. پرداخت این سود.

دیدگاهتان را بنویسید