تاکتیک های جدید در بازار دلار

در سومین روز هفته، خریداران در بازار ارز و سکه حضور بیشتری داشتند. روز دوشنبه با افزایش فعالیت خریداران، دلار توانست در محدوده 28 هزار و 400 تن نفوذ کند و سکه امامی نیز به محدوده 12 میلیون و 600 هزار تن رسید.

ساعت 15 روز دوشنبه اسکناس آمریکا با قیمت 28 هزار و 430 تن در بازار معامله شد که نسبت به روز یکشنبه 80 تن افزایش داشته است. سکه نیز با رشد 70 هزار تنی در محدوده 12 میلیون و 580 هزار تن رشد کرد.

بازی جدید برای معامله گران فارکس

به گفته فعالان، برخی از معامله گران تاکتیک جدیدی را در پیش گرفته اند. در حالی که معامله گران از ابتدای هفته گذشته تمایلی به ورود به بازار نداشتند و مواضع محتاطانه ای اتخاذ کردند، معامله گران ارز از روز یکشنبه فعالیت بیشتری داشتند.

به گفته برخی فعالان، برخی معامله گران معتقدند بهتر است تا قبل از آغاز مذاکرات هسته ای قیمت دلار را تا حد امکان افزایش دهند. به گفته آنها، در صورت تکمیل مذاکرات انرژی هسته ای، تجار می توانند دلارهای خود را به بالاترین قیمت ممکن بفروشند.

اگر مذاکرات هسته ای به پایان نرسد، تجار تا حدودی خود را با افزایش قیمت ها وفق داده اند و از افزایش ناگهانی قیمت ها دور نمی مانند.

با این حال، تاکتیک های جدید معامله گران در بازاری اعمال شده است که در آن ابهامات زیادی در مورد آینده مذاکرات هسته ای وجود دارد. به این ترتیب معامله گران تاکتیک خود را تغییر داده و در صورت انتشار اخبار مثبت قبل از مذاکرات هسته ای وارد فاز فروش خواهند شد. ابهام این است که خرده فروشان به تاکتیک هایی برای افزایش خرید متوسل می شوند.

  انگور، میوه ای با خواص باورنکردنی

در واقع به نظر می رسد وقتی توافقی مبنی بر حصول توافق مشخص نیست، معامله گران ترجیح می دهند سناریوی خوش بینانه را در معاملات خود لحاظ نکنند. علاوه بر نامشخص بودن آینده مذاکرات هسته ای، برخی از فعالان بر این باورند که افزایش قیمت حواله به درهم باعث افزایش خرید داخلی نیز شده است.

درهم دیروز موفق شد به مرز حساس 7800 تومان نزدیک شود و تا محدوده 7770 تومان افزایش یابد. در این سطح از قیمت حواله، ارزش دلار می تواند به محدوده 28 هزار و 500 تن برسد. برخی از تحلیلگران فنی نیز انتظار دارند که دلار به روند صعودی خود ادامه دهد.

به گفته برخی از آنها، اسکناس آمریکا از یک سو موفق شد در آخرین روز آبان ماه، سقف 28 هزار تنی را به عنوان کف جدید معرفی کند و از سوی دیگر، محدوده مقاومتی 28 هزار و 200 تنی را بشکند. . این دو متغیر فنی انتظارات رو به رشد بازار را تقویت کردند.

روز دوشنبه اسکناس آمریکا توانست به سطح 28500 تن نزدیک شود. این در حالی است که بازار در روزهای گذشته چندین بار نتوانست از سد 28500 تنی عبور کند. بدین ترتیب تا زمانی که محدوده مذکور شکسته نشود، خبری از افزایش چشمگیر قیمت ها نخواهد بود.

با وجود افزایش قیمت دلار در روز گذشته، برخی از فعالان بر این باورند که سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران باعث کاهش میزان خرید تجار می شود. به گزارش خبرگزاري فارس، گروسي در خصوص سفر خود به تهران اظهار اميدواري كرد كه نتيجه اين سفر ايجاد كانالي براي گفت و گوي مستقيم براي از سرگيري فعاليت هاي لازم بازرسي و آزمايش اين موسسه در ايران باشد.

  تخم مرغ گران می شود Society 24

دیدگاهتان را بنویسید