تام کروز «دکتر استرنج» را شکست داد

فیلم ” تاپ گان: ماوریک این فیلم با عبور از مرز 400 میلیون دلار، پرفروش ترین فیلم آمریکایی سال شد.

این فیلم باکس آفیس با فروش 401 میلیون و 800 هزار دلاری فیلمی درباره یک ابرقهرمان دکتر استرنج از جنون چندجهانی (398 میلیون دلار) پیشی گرفت و در صدر فهرست پرفروش ترین های باکس آفیس ایالات متحده در سال 2022 قرار گرفت. این دومین فیلمی است که در طول اپیدمی تاج بیش از 400 میلیون دلار در باکس آفیس ایالات متحده فروخته است. پس از Spider- مرد: راهی برای خانه نیست.

البته هنوز 6 ماه تا پایان سال باقی مانده است و «تاپ گان: ماوریک» برای حفظ جایگاه خود باید با جذابیت فیلم های تجاری و مورد انتظاری چون «ثور: عشق و تندر» (7 جولای) روبرو شود. Minions: The Guru’s Rise (10 ژوئیه)) و Black Panther: Wakanda Forever (11 نوامبر) مقاومت می کنند.

تحلیلگران فیلم تخمین می زنند که تاپ گان 2 تا پایان پنجره اکرانش از مرز 900 میلیون دلار عبور کند و حتی ممکن است بیش از 1 میلیارد دلار بفروشد.

اکشن مهیج “Top Gun” (1986) نیز در مجموع 362 میلیون دلار در باکس آفیس فروخت و مجموع فروش جهانی خود را به 783 میلیون دلار و 800 هزار دلار رساند. حتی با توجه به استانداردهای قبل از تاج، ماوریک از انتظارات باکس آفیس فراتر رفته است، به طوری که تحلیلگران فیلم تخمین می زنند که تا پایان پنجره اکرانش از مرز 900 میلیون دلار عبور کند و حتی ممکن است بیش از 1 میلیارد دلار بفروشد.

تام کروز برنده شد

Top Gun: Maverick در حالی که پرفروش ترین فیلم تام کروز در سینماهای آمریکای شمالی است، در آستانه تبدیل شدن به بزرگترین بازیگر هالیوودی جهان است. این عنوان در حال حاضر متعلق به «ماموریت غیرممکن: فال اوت» است که در سال ۲۰۱۸ ۷۹۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

  «قهرمان» در فهرست نامزدهای اسکار

Top Gun: Maverick، فیلمی ۱۷۰ میلیون دلاری به کارگردانی جوزف کوزیسنکی، ماجراهای تاپ گان را چندین دهه بعد دنبال می‌کند و خلبان پیت ماوریک گروهی از خلبانان شجاع را آموزش می‌دهد. تام کروز با مایلز تلر، گلن پاول، جنیفر کانلی و وال کیلمر همکاری کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید