تاریخ پرداخت کمک هزینه آگوست 1401 چه زمانی است؟

دولت هنوز به طور رسمی زمان پرداخت یارانه مرداد 1401 را اعلام نکرده است.

تاریخ پرداخت کمک هزینه آگوست 1401 چه زمانی است؟

من گزارش میدم زمان خبریپس از حذف ارز ترجیحی و تغییر یارانه ها، دولت میزان یارانه ها را تغییر داد. این طرح موسوم به «ترویج و توزیع عادلانه یارانه ها» از 30 اردیبهشت ماه جاری توسط دولت اجرا شد. با اصلاح نظام پرداخت یارانه ها یارانه جدید برای 72 میلیون نفر (23 میلیون خانوار) ​​واریز شد که برای سه دهک اول 400 هزار تومان و برای دهک چهارم تا نهم 300 هزار تومان بود.

تاکنون 55 تا 205 هزار تومان کمک معیشت و 45 هزار و 500 تومان نقدی در روز دهم هر ماه به حساب مرکز مددکاری اجتماعی خانوار واریز می شد.

با اقدام دولت مبنی بر حذف 4200 تومان از واردات کالاهای اساسی، رقم متغیری بین 300 تا 400 هزار تومان برای هر خانواده تبدیل شد.

این یارانه به حدود 78 میلیون نفر داده شد. در طرح جدید با حذف یک عشر، پرداخت 9 عشر ادامه یافت. مبلغ 400 هزار تومان برای سه دهم اول و 30 هزار تومان برای شش دهم باقی مانده پرداخت می شود.

دولت هر ماه حدود 23 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت های نقدی جدید پرداخت می کند. این در حالی است که طبق قانون بودجه 1401 پرداخت باید به صورت کالا باشد. اما این موضوع هنوز نهایی نشده و پرداخت نقدی همچنان در حال انجام است.

زمان واریز کمک بلاعوض در مرداد 1401 نامشخص است

دولت هنوز زمان دقیق پرداخت یارانه مرداد ماه 1401 را به صورت رسمی اعلام نکرده است اما آنطور که مسئولان سازمان ارشاد یارانه ها گفته اند در این مرحله تا چند روز دیگر پرداخت ها انجام نمی شود و احتمالا پرداخت ها به صورت همزمان انجام می شود.

  مقاومت دلاری در کانال 29 هزار تن

11 روز پیش پرداخت یارانه دولت از تیرماه 1401 آغاز شد و واریز 300 و 400 هزار تومانی به سرپرستان خانوار 48 ساعت به طول انجامید. اما اکنون سوال برای یارانه بگیران این است که یارانه در فاز 138 یا مرداد 1401 چه زمانی پرداخت می شود؟

سازمان هدفمندسازی کمک‌های بلاعوض و دولت هنوز به‌طور رسمی زمان دقیق پرداخت یارانه را در مرداد 1401 اعلام نکرده‌اند، اما آن‌طور که مسئولان سازمان هدف‌مندی کمک‌های بلاعوض اعلام کرده‌اند، در این مرحله تا چند روز آینده پرداخت‌ها انجام نمی‌شود و احتمالاً انجام خواهد شد. همزمان.

در چنین شرایطی به نظر می رسد پنج شنبه 30 مرداد یا جمعه 31 مردادماه یارانه مرحله جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

نتیجه اعتراض به کاهش یارانه ها چه بود؟

مسئولان سازمان هدفمندسازی کمک‌های بلاعوض می‌گویند که وزارت مراقبت‌های اجتماعی فهرستی از نتایج اعتراض‌ها برای توقف کمک‌های بلاعوض را در اختیار آنها قرار داده است و افرادی که بین دهک‌های یکم تا نهم هستند، کمک هزینه ماه جولای را دریافت کرده‌اند.

سایر افراد دهک اول تا سوم نیز کمک بلاعوض اردیبهشت ماه خود را که به ازای هر خانوار 300 هزار تومان بود به 400 هزار تومان افزایش یافته و بر اساس اعلام سازمان هدفمندی کمک های بلاعوض همراه با یارانه خرداد ماه. ، در پایان هفته گذشته به حساب آنها واریز شد.

اما در صورتی که فردی با نتیجه اعتراض خود برخورد نشده و همچنان در دهک دهم باشد یا در هیچ دهک نباشد، باز هم حق دارد به سامانه های مربوطه مراجعه و ادعای خود را ثبت کند.

  نوک قطبی به اسکوچیچ: پوستی ضخیم داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید