تاریخ نگاری فاطمه خلیلی; دروازه بان تیم ملی هندبال

417743 176 خبر مرکزی

تیم ملی هندبال بانوان کشورمان یکشنبه شب در دومین دیدار خود در جام جهانی به مصاف تیم نروژ که مدعی عنوان قهرمانی و دارای چندین مدال از مسابقات جهانی است، رفت.

شاگردان خدیجه قانع با نتیجه 41 بر 9 مغلوب این تیم پر ستاره شدند اما نمایش درخشان شان در اولین حضورش در این زمین بزرگ از چشم مسئولان فدراسیون جهانی هندبال دور نماند. پس از پایان بازی، فاطمه هلیلی دروازه بان فنی کشورمان از سوی کمیته فنی مسابقه به عنوان بهترین بازیکن مسابقه معرفی شد و با توجه به بازی بسیار خوب، دروازه او 41 بار توسط تیم حریف باز شد.

این در حالی است که خلیلی در اولین دوره جام جهانی به چنین عنوان ارزشمندی دست یافت که پیش از این در زمین زهره کدایی دروازه بان کشورمان به دلیل عملکرد درخشانش مورد تمجید و توجه عرصه های بین المللی قرار گرفته است.

هلیلی هندبالیست 25 ساله ایرانی اهل استان قم و در تیم آنتالیا آنادور ترکیه به عنوان اولین لژیونر زن در چند ماه اخیر عضویت دارد.

فاطمه هلیلی پس از کسب این عنوان گفت: هم تیم رومانی و هم تیم نروژی که تاکنون با آن روبرو بوده ایم چندین تیم بوده و همیشه در اروپا حرف اول را می زنند. تیم نروژ هم تیم قدرتمندی است و بازیکنان خوبی دارد. بازی سختی مقابل این تیم پر ستاره داشتیم.

دروازه بان تیم ملی هندبال بانوان کشورمان افزود: ما تمام تلاش خود را انجام دادیم و عملکرد خوبی داشتیم و سعی کردیم آنچه را که کادر فنی می خواست انجام دهیم. در هر صورت تیم نروژی مدعی قهرمانی جهان است و تیم خوب و فوق العاده ای بود.

  Вопросы И Ответы Про Бк Mostbet

وی با بیان اینکه از اینکه مقابل این تیم ها بازی کردم بسیار خوشحالم، گفت: حضور در این سطح از جام جهانی همیشه آرزوی من بوده است. قطعا یکی از اهدافم حضور در این تورنمنت بود که به آن رسیدم.

هلیلی در پاسخ به این سوال که «بعد از اعلام نام خود در سالن به عنوان بهترین بازیکن زمین، احساساتی شدید، نسبت به این اتفاق خوب چه احساسی دارید؟»، افزود: با وجود اینکه در این بازی 41 بار درب ما باز بود، اما تمام تلاشم برای ارائه بهترین بازی ام و خوشحالیم که بهترین بازیکن زمین اعلام شدیم، قابل وصف نیست و نمی دانم چگونه احساسم را در این زمینه توصیف کنم.

وی ادامه داد: نروژ تیمی قدرتمند و یکی از سه تیم برتر جهان است. تمام تلاشم را مقابل این تیم انجام دادم و بهترین بازی من بود. به آرزو و رویایم برای حضور در این مسابقات رسیدم.

بیست و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی هندبال بانوان جهان از 10 تا 28 آذرماه در اسپانیا برگزار می شود. تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در گروه C با تیم های رومانی، نروژ و قزاقستان همگروه است.

شاگردان خدیجه قانع که اولین تجربه حضور در این رویداد بین المللی را دارند، مقابل رومانی و نروژ شکست خوردند و سه شنبه شب 16 آذرماه به مصاف قزاقستان خواهند رفت.

دیدگاهتان را بنویسید