تاریخچه تاریخ استفاده از واکسن های کرونا چیست؟

جامعه 24 دکتر حمیدرضا جماعتی با اشاره به روند رو به رشد بیماری کرونا در کشور و قرار گرفتن در موج هفتم این بیماری بر لزوم اتخاذ جدی پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون کامل علیه این بیماری تاکید کرد.

وی ضمن تاکید بر لزوم تزریق دوزهای تقویت کننده واکسن کرونا، گفت: بر اساس آخرین آمار بیش از 152 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است که از این میزان بیش از 29 میلیون دوز مربوط به واکسن سوم است. و دوز چهارم

جیاماتی همچنین با تشریح برخی از مشکلات ایجاد شده با تاریخ انقضای برخی واکسن ها، با تاکید بر اینکه واکسن های تاریخ مصرف گذشته به مردم تزریق نشده و نخواهد شد، تصریح کرد: روند در دنیا این است که واکسن های پروتئینی یا واکسن هایی که دارای احتمال از بین رفتن مواد تشکیل دهنده آنها دارای تاریخ انقضا درج شده و سپس توسط کارشناسان و سازمان غذا و دارو مجددا مورد آزمایش قرار می گیرد و تاریخ انقضا تمدید می شود.


بیشتر بخوانید: نکاتی برای تزریق دوز چهارم واکسن کرونا


وی افزود: به عنوان مثال ممکن است یک واکسن 2 سال ماندگاری داشته باشد اما برای بررسی مضاعف هر شش ماه یک بار ارزیابی انجام می شود که آیا قبل از ماندگاری اولیه مشکلی در ترکیبات واکسن وجود دارد یا خیر.

وی ادامه داد: برخی معتقدند تاریخ انقضای کتبی مربوط به تاریخ از بین رفتن واکسن است. اگرچه اینطور نیست و واکسن در حال ارزیابی مجدد است، بنابراین در صورت عدم وجود مشکل می توان تاریخ تزریق را تمدید کرد.

  قیمت جهانی طلا امروز 1400/11/20

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: مدت زمان تحقیقات و انقضای هر واکسن بسته به فناوری تولید آن متفاوت است و به طور کلی واکسن تاریخ مصرف گذشته به افراد تزریق نشده است که غیرممکن است.

2022-07-26 06:42:06

دیدگاهتان را بنویسید