تاخیر در تحویل خودرو کرمان موتور

مشتریان کرمان موتور به دنبال خودرو سایپا ایران، اکنون می گویند که این شرکت سازنده نیز در تحویل خودروهای ثبت نامی تاخیر داشته و از شهریور ماه خودروهای با ثبت نام را تحویل مردم نداده است. سرویس این شرکت همچنین می گوید که مهلت تحویل خودروها مشخص نیست. مشکل این خودروساز چیست؟

شرکت کرمان موتور در تاریخ 9 دی ماه با موعد تحویل شهریور 1400 طرحی را برای پیش فروش خودرو انجام داد. با وجود اینکه چهار ماه از تحویل خودرو می گذرد، مشتریانی که وانت T8 را ثبت نام کرده اند می گویند کرمان خودرو خودروهای ثبت نامی را تحویل نداده است. .

خریداران این خودروها می گویند کرمان خودرو برنامه های متعددی برای فروش با تحویل 60 روزه دارد اما خودروهای ثبت نامی را تحویل نمی دهد. ضمنا کرمان موتور پاسخگوی مشتریان نبود.

در ادامه خدمات پس از فروش کرمان موتور آمده است: این شرکت نیز مانند سایر خودروسازان تاخیر در تحویل دارد و این شرکت خودروهای ثبت نامی را در آینده به مشتریان تحویل خواهد داد. اما خودروهای کرمان موتور چه زمانی تحویل می شود؟ این سوالی است که خدمات پس از فروش این شرکت پاسخی به آن نمی دهد!

به نظر می رسد این شرکت نیز مانند سایر خودروسازان با مشکلات مالی و کمبود قطعات مواجه است.

آیا اغلب تاخیر در تحویل خودرو است؟

اما بحث تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان تنها به این خودروساز محدود نمی شود. اکثر شرکت های خودروسازی با تاخیر خودروهای پیش فروش شده را تحویل می دهند. اما مشکل خریداران خودرو به تاخیر در تحویل محدود نمی شود.

  رئیس جمهور ونزوئلا با رهبر انقلاب دیدار کرد

برخی از این افراد گاهی پس از مدتی مجبور می شوند خودروی دیگری را به جای خودروی اصلی انتخاب کنند. مثل طرح پیش فروش ساندور، بالاخره پس از چند ماه تاخیر، مشتریان مجبور شدند به جای ساندرو کوییک بگیرند!

در ادامه شرکت ایران خودرو مشخص شد که دلیل تعویض خودروها نبود یا نبود خودروی قرعه کشی در کارخانه بوده است. این چالش‌ها گاهی اوقات باعث می‌شود که خودروسازان موجودی محصولات خود را برای جایگزینی خودروی اصلی به مشتریان خود ارائه دهند.

به گزارش ایران خودرو، اگرچه تفاوت پرداخت و قیمت بیشتر است، اما مشتری ضرر نمی کند. زیرا قیمت خودرو در بازار تفاوت قیمت زیادی دارد. البته شرکت سایپا اعلام کرد که این جایگزینی خودرو در قراردادها ذکر نشده است اما خودروسازان بر اساس موجودی کالا پیشنهاد تعویض خودرو را داده اند.

یک کارشناس خودرو در ادامه گفت: تعویض خودروی خریداری شده توسط مشتری توسط خودروسازان غیرقانونی است.

مشکلات خودروسازان به تحویل یا تعویض خودرو محدود نمی شود. به عنوان مثال، صنعت خودرو آذربایجان در سال 1997 یک پروژه پیش فروش را انجام داد. اما مشتریان چهار سال است که به دنبال خودروی پیش فروش شده یا پولی هستند. پس از چهار سال بازنده ها نتوانستند به نتیجه برسند.

اینها تنها چند نمونه از شکستن قول های خودروسازان به مشتریان است. به نظر می رسد هیچ نظارت جدی بر این نوع عملکرد توسط خودروسازان وجود ندارد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید