تاج و بازار کساد ورزش

محمد ماسومیان| آیا تمرینات خود را از شنبه آغاز خواهید کرد؟ بدنبال مکانی برای دویدن هستید؟ احتمالاً امروز بارها شنیده اید که تاج با افراد چاق شدیدتر رفتار می کند. وزیر بهداشت اخیراً گفت: “شدت و گسترش عروق کرونر و همچنین مرگ و میر ناشی از آن در افراد چاق بیشتر است.”

افراد دارای اضافه وزن علاوه بر رعایت پروتکل ها باید به فکر کاهش وزن نیز باشند. محمدرضا که به دلیل کم تحرکی بعد از تاج گذاری چاق شده است با شنیدن هشدارهایی مبنی بر تاثیر چاقی بر وزن کرونری غرغر می کند:

«اگر فقط دو سال پیش من را دیده بودید، می‌گفتید چرا در مسابقات زیبایی بدن شرکت نمی‌کنم؟ اما برای ما که به باشگاه متصل هستیم ، آن دو سال واقعا سخت بود و ما از فرصت ورزش محروم شدیم. “

رئیس کمیسیون ورزش شهر زهرای تهران شمس احسان با بیان اینکه 60 درصد مردم تهران اصلا ورزش نمی کنند گفت: 40 درصد ورزشکاران هم قسمت زیادی می روند و درصد خیلی کمی از مردم. در تهران از باشگاه های ورزشی استفاده کنید. “

وقتی این آمار را در کنار سخنان وزیر بهداشت قرار می دهیم ، این سال پیش می آید که چرا تمرینات با این همه فایده در زندگی روزمره مردم جایی ندارد؟ به خصوص در حال حاضر که مردم به بدن سالم تری احتیاج دارند. در طول این دو سال ، ندا سعی کرد با دویدن مداوم در پارک مادران بهشت ​​، که مخصوص زنان است ، بدود و فرم خود را حفظ کند.

به گفته وی، یکی از دلایلی که شما به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا نمی شوید ورزش مداوم است: «این واقعاً آسان نیست، زیرا هر بار که می روم با افراد زیادی روبرو می شوم که می آیند و با کیسه های پر از غذا و دان می نشینند. چیپس غلات “آنها Zillow را جمع آوری نمی کنند.” او به افرادی اشاره می کند که تنها مکان ورزش را به چالشی برای مقاومت در برابر وسوسه خوردن تبدیل کرده اند.

  ماکان تی مدل 2023; شاسی سریع پورشه

محمدرضا را قربانی محدودیت های تاج می دانند. او که می گفت می تواند قهرمان بدنسازی باشد ، اما از ترس تاج ترجیح می دهد حتی وارد پارک نشود:

بودن در جمع دوستانم و گفتن آنها با هم بخندیم واقعا حالم را عوض کرد. حالا من می روم جلوی باشگاه ، از آن متنفرم. برنامه روزانه من این بود که سه روز در هفته به باشگاه بروم. اما الان خیلی چاق شده ام و اصلا برای دیدن خودم جلوی آینه بیرون نمی روم. حتی در حال حاضر ، با وجود اینکه باشگاه باز است ، من جرات نمی کنم وارد باشگاه شوم. با ماسک هم نمی توان تمرین کرد.

برای محمد رضا ، برخلاف ندا ، ورزش چیزی نیست که او بتواند به تنهایی انجام دهد: “من یکی از افرادی هستم که می خواهند در مکانهای عمومی ورزش کنند و من آنهایی را که تنها جلوی آینه می ایستند اصلاً درک نمی کنم. در خانه و دمبل زدن. .

 در طول تاج ورزش کنید

محمد رضا و همسرش تا کنون دو بار تاج دریافت کرده اند و خود او معتقد است که اگر این ورزش را رها نمی کرد ، ممکن بود به این شدت بیمار نبوده باشد. “به نظر من ، علاوه بر سلامتی جسمانی که برایم تمرین می کرد ، آنها همچنین به من کمک کردند تا روحیه خوبی داشته باشم و نگرانی های مربوط به کارهایی که در آنجا داشتم را از بین ببرم.”

یافتن مکانی امن برای ورزش در تهران با این میزان تراکم بدنی و کار آسان نیست. همین چند ماه پیش، پزشکان مردم را از راه رفتن در پارک منع کردند و معتقد بودند که ویروس می تواند ساعت ها در فضا باقی بماند.

  از این 10 رمز عبور خطرناک استفاده نکنید

به همین دلیل بود که بسیاری حتی از پارک ها برای پیاده روی روزانه استفاده نکردند. البته بسیاری در خانه های گران قیمت با باشگاه های خصوصی و استخرهای شنا همزمان ورزش را کنار نگذاشتند.

مسعود در مورد هزینه بالای رفتن به باشگاه و این واقعیت که نمی تواند بخشی از حقوق خود را صرف ورزش کند ، بنابراین سعی می کند روی پشت بام خانه با زیلو و چند دمبل تمرین کند: “این بار من سعی کردم برای تمرین ، اما آسان است لازم نیست هر روز صبح قبل از رفتن به محل کار به باشگاه بروید. من فکر می کنم بسیاری از مردم به دلیل این تنبلی ورزش نمی کنند وگرنه بیماری عروق کرونر قلب بهانه است. همسر و فرزندانم با وجود اینکه در کنار من زندگی می کنند، دوست ندارند صبح از خواب بیدار شوند و ورزش کنند.

فکر نمی کنم هرکسی که به ورزش عادت کرده است بتواند کاری انجام دهد که این ورزش را متوقف کند، زیرا اگر تمرین نکند، احساس بدی پیدا می کند. “ورزش مانند یک اعتیاد سالم و لذت بخش است.”

او این تمرینات را پیاده روی سریع رفت و برگشت به مغازه خود می داند که به او در انجام برخی از تمرینات هوازی کمک می کند. “او اضافه وزن دارد.”

مائده یکی از افرادی است که عاشق ورزش های گروهی است. وی در مورد تمرینات خود گفت: “من ممکن است 10 بار برای شروع تمرینات شروع کرده باشم ، اما فقط چند هفته پیش تسلیم شدم.” من برای انجام تمرینات انفرادی به خرید دمبل و تشک ورزشی رفتم. اما من انگیزه لازم برای ورزش در خانه را ندارم ، احساس می کنم این یک کار خسته کننده است ، بنابراین ترجیح می دهم با همان ماسک بروم و به سر کار بروم خانه. من می خواهم تمرین کنم، اما گفتند باشگاه آنقدر خطرناک و مضطرب است که من را از ثبت نام در باشگاه باز می دارد.

  رئیسی: امکانات تفریحی دولتی باید در دسترس زوج های جوان باشد

مائده ورزش را دوست دارد و بارها در زندگی شخصی خود اثرات ورزش را دیده است، اما انگیزه قوی برای ادامه و ادامه ورزش ندارد، که می تواند برای بسیاری از افرادی که نمی توانند به طور منظم ورزش کنند، مشکل ساز است: حتی در خارج از منزل به دلیل ازدحام زیاد ورزش کنید. “خانواده من در شهر دسترسی بسیار آسانی به مکان های خلوت دارند و می توانند ساعت ها بدون دیدن کسی به ورزش بپردازند.”

تاج شیوه جدیدی از زندگی را به ما تحمیل کرد. بسیاری مجبور شده اند ورزش را کنار بگذارند و برخی نیز از ترس عدم انجام آن سعی کرده اند بدن خود را برای چند دقیقه در روز تکان دهند. علیرغم محدودیت ها و نگرانی های ناشی از تاج ، ورزش نمی تواند کمک زیادی به شادی جامعه کند.

مشکلات دیگری که باعث نگرانی می شود ، کودکانی هستند که به دلیل نرفتن به مدرسه و محدودیت ها مجبور شده اند در دیوارهای خانه خود حبس شوند.

کودکان پرانرژی که به ورزش و فعالیت بدنی نیاز دارند تا اندام خود را محکم رشد دهند. بسیاری از پزشکان درباره کودکان دارای اضافه وزن نیز هشدار می دهند و باید دید آیا افتتاح آرام مدارس می تواند زندگی عادی را برای کودکان به ارمغان آورد یا خیر.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید