تاج در حال تبدیل شدن به یک بیماری بومی است!

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در روسیه گفت که ویروس تاج خوار هرگز به طور کامل ریشه کن نمی شود و در عوض به عنوان یک بیماری محلی در گردش است.

ملیتا ووینوویچ، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در روسیه، گفت: پیشرفت اپیدمی تاج نشان داد که ویروس هرگز به طور کامل ریشه کن نخواهد شد و در عوض به عنوان یک بیماری محلی در گردش خواهد بود.

وی گفت: تاج در آستانه تبدیل شدن به یک بیماری محلی است. این بدان معنی است که از بین نمی رود; اما ما یاد گرفتیم که چگونه آن را درمان کنیم و چگونه از آن پیشگیری کنیم.

وی گفت: مهمترین نکته این است که اکنون باید شیوع بیماری را محدود کرده و تعداد افراد آسیب پذیر را کاهش دهیم، در غیر این صورت گونه های جدید به طور غیرقابل پیش بینی ظاهر می شوند. به گزارش خبرگزاری روسی تاس، او گفت که برای صلح انسانی خیلی زود است.

ووینوویچ گفت: «علاوه بر واکسیناسیون، در حال حاضر انجام اقدامات احتیاطی دیگر بسیار مهم است: ماسک را بمالید و در فواصل زمانی توصیه شده آن را عوض کنید، اتاق ها را تهویه کنید و از گروه های بزرگ افراد در داخل خانه خودداری کنید.

اخیراً سویه جدیدی از تاج به نام Omicron به کشورهای جهان سرایت کرده و آمریکا و اروپا را با موج جدیدی از موارد و بستری شدن در بیمارستان مواجه کرده است.

در جلسه ای در ژنو در تاریخ 26 دسامبر 1400، سازمان بهداشت جهانی بیانیه ای رسمی صادر کرد که B.1.1529 را به عنوان Omicron معرفی کرد و آن را در دسته بندی هشدار دهنده همراه با آلفا، بتا، دلتا و گاما قرار داد. این سازمان در بیانیه‌ای به کشورهای سراسر جهان توصیه کرد تا با افزایش نظارت و آزمایش‌های ژنتیکی به درک بهتر این سویه کمک کنند.

  اعلام آخرین مهلت اجرای طرح رتبه بندی معلمان

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اخیرا گزارش داد که فرکانس omicrons هر 36 تا 72 ساعت دو برابر می شود، که نشان می دهد سویه جدید در مقایسه با دلتا “به طور قابل توجهی رشد می کند”.

اگرچه تصور می‌شود که بیماری امیکرون به طور بالقوه کمتر شدید است، مقامات بهداشتی هشدار می‌دهند که سطوح بالای این بیماری می‌تواند بر سیستم‌های بهداشتی فشار بیاورد، که برخی از آنها در حال حاضر برای مدیریت افزایش سطوح و کمبود در تلاش هستند. آنها کارمند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید