تاج در جهان ماندگار است

وزیر بهداشت گفت: بیماری کرونا برای مدت طولانی در جهان باقی خواهد ماند. گاهی اوقات می تواند قوی تر و ضعیف تر شود، اما مانند ویروس آنفولانزا برای مدت طولانی وجود خواهد داشت

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گفت: بارها گفته شده که بیماری کرونا تا مدت ها در دنیا باقی خواهد ماند. گاهی اوقات می تواند قوی تر و ضعیف تر شود، اما مانند ویروس آنفولانزا برای مدت طولانی وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: به طور متوسط ​​بیش از 60 درصد کشورها باید واکسینه شوند، اما در برخی کشورها مانند کشورهای آفریقایی این عدد 6 تا 7 درصد است، بنابراین شیوع سویه های کرونا نیز از این کشورها رخ می دهد.

به گفته عین اللهی، سویه جدید آمیکرون نیز وارد کشورمان شده است که نسبت به سویه های قبلی حدود 18 برابر شیوع دارد و این ویروس به ویژه در افراد مسن و مبتلایان به بیماری های زمینه ای بیشتر از کرونا و آمیکرون درگیر است.

وی گفت: یکی از مشکلات دنیا ساده‌سازی این اپیدمی است و مردم از محدودیت‌ها احساس خستگی می‌کنند و همین مشکل عامل شیوع کرونا است.

وزیر بهداشت گفت: امروز هر سرماخوردگی را باید یک میکرون در نظر گرفت، اگر فردی احساس بیماری کرد در مجالس عمومی شرکت نکند و باعث بیماری برای افراد دیگر نشود. گاهی دیده می شود که یک نفر در مهمانی های ساده باعث بیماری افراد زیادی شده است.

عین اللهی گفت: اکنون در موج هفتم هستیم، هنوز به اوج نرسیده ایم و مردم باید در این شرایط دقت بیشتری داشته باشند. ایمنی واکسن دائمی نیست و آنتی بادی های واکسن می توانند برای مدتی در برابر کرونا مقاومت کنند و به همین دلیل به همه افراد توصیه می کنیم امسال دوز تقویت کننده خود را دریافت کرده و ایمنی خود را تقویت کنند. هنگامی که وضعیت به قرمز نزدیک می شود، همه الزامات و دستورالعمل ها باید افزایش یابد.

  پیش فروش محصولات سایپا به مناسبت دهه فجر

وی گفت: خواهش من از همه والدین این است که همه کودکان بالای 12 سال دوباره دوز تقویت کننده خود را دریافت کنند و این امر در مورد کودکان مدرسه ای نیز صدق می کند و امیدواریم آنها نیز واکسن دریافت کنند.

عین اللهی درباره ذخیره سازی واکسن کرونا گفت: از آذرماه سال گذشته هیچ واکسنی وارد نکرده ایم. اکنون به اندازه کافی واکسن در کشور ذخیره شده است و انواع واکسن ها را در کشور داریم و در این زمینه به خوبی عمل می کنیم. از زمانی که ورود موج هفتم را احساس کردیم، تعداد مراکز واکسیناسیون را افزایش دادیم و در حال حاضر تعداد مراکز را با توجه به تعداد افراد افزایش می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید