تاثیر شوک مغزی بر ترک سیگار

به گفته محققان فرانسوی، برخی افراد ممکن است متوجه شوند که ترک سیگار، یکی از شدیدترین اشکال اعتیاد، می تواند با تحریک مغز متوقف شود.

به گزارش یو اس نیوز؛ بر اساس یک مطالعه جدید از بیمارستان دانشگاه دیژون در فرانسه، سیگاری هایی که با استفاده از شوک های مغناطیسی یا الکتریکی با شدت کم “تحریک مغزی غیر تهاجمی” دریافت کردند در مقایسه با افرادی که تحریک مصنوعی مغز دریافت کردند، سیگاری بودند. برای بیش از سه ماه تا شش ماه، آنها توانستند دو برابر سیگار بکشند.

در این مطالعه، محققان فرانسوی داده های هفت مطالعه قبلی را بررسی کردند که شامل داده های 700 بیمار بود.

دکتر پاناژیس گالیاتزاتوس، سخنگوی پزشکی انجمن ریه آمریکا و مدیر کلینیک درمان دخانیات در دانشکده پزشکی جان هاپکینز در بالتیمور، گفت: «این مقاله اساس سیگار کشیدن از ابتدایی ترین قسمت های مغز را تشکیل می دهد. نویسنده مطالعه اتفاق می افتد.

اخیراً تحریک غیرتهاجمی مغز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تعدادی از مطالعات این دسته را برای درمان تعدادی از بیماری ها، از درد و افسردگی گرفته تا وابستگی به دخانیات، بررسی کرده اند. با این حال، به گفته دکتر بنجامین پتی، اطلاعات کمی در مورد مدت زمان لازم برای ترک سیگار توسط افراد سیگاری وجود دارد.

دکتر پتیت با اذعان به اینکه این مطالعه در حد اعتدال انجام شد، گفت: «نتایج به نظر محکم می‌آیند و ما متقاعد شده‌ایم که «تحریک غیرتهاجمی مغز» تکنیک ارجح است. [افراد]ترک سیگار هم ترک کوتاه مدت و هم دائمی است.

  تجاوز به عطاری در خانه

دیدگاهتان را بنویسید