بیل گیتس 6 میلیارد دلار به امور خیریه داد

بیل گیتس، بنیانگذار و مدیر عامل سابق مایکروسافت، اخیراً سهامی به ارزش بیش از شش میلیارد دلار به بنیاد خیریه خود اهدا کرد، اما او همچنان پنجمین فرد ثروتمند جهان است.

اسناد ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نشان می دهد که بیل گیتس نزدیک به 5.2 میلیارد دلار از سهام خود در شرکت ملی راه آهن کانادا را به بنیاد بیل و ملیندا گیتس اهدا کرده است. علاوه بر این، بیل گیتس سهامی به ارزش 995 میلیون دلار در “گوزن و شرکت” به این بنیاد اهدا کرد.

بیش از سه میلیون سهم از شرکت سرمایه گذاری کاسکاد بیل گیتس به این موسسه خصوصی غیرانتفاعی واگذار شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گیتس اکنون 112 میلیارد دلار ارزش دارد که کمتر از ایلان ماسک، جف بزوس، برنارد آرنو و گوتام آدانی است. بیل گیتس که یکی از بنیانگذاران مایکروسافت است، هفته گذشته در یک سری توییت متعهد شد که 20 میلیارد دلار از دارایی خود را به بنیاد بشردوستانه اهدا خواهد کرد و قصد دارد در آینده کل دارایی خود را اهدا کند.

گیتس در توییتی نوشت: او به فهرست ثروتمندترین افراد جهان تنزل پیدا می کند و در نهایت از این لیست خارج می شود. بنیاد بیل و ملیندا گیتس در اوایل این ماه اعلام کرد که کمک های سالانه خود را تا سال 2026 به 9 میلیارد دلار افزایش می دهد.

با آخرین وعده ها و کمک های مالی، موقوفه بنیاد به حدود 70 میلیارد دلار خواهد رسید که شامل 3.1 میلیارد دلار کمک سالانه وارن بافت است.

  واکنش بازیکن استقلال پس از جدایی از باشگاه پرسپولیس + عکس

بیل گیتس هفته گذشته در توییتر اعلام کرد که من موظف هستم که ثروت خود را به جامعه بازگردانم به روش هایی که بیشترین تأثیر را در کاهش رنج و بهبود زندگی مردم داشته باشد و امیدوارم دیگرانی که در موقعیت ثروت زیادی هستند این لحظه را تشدید کنند. .

به گزارش بیزینس اینسایدر، بنیاد بیل و ملیندا گیتس سال گذشته اعلام کرد که اگر ملیندا فرنچ گیتس، همسر سابق بیل گیتس، نتواند با او همکاری کند، از ریاست مشترک این بنیاد کناره گیری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید