بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت روز قدس

در بخشی از این بیانیه که امروز در پایگاه داده وزارت امور خارجه ارسال شده، بیا روز جهانی قدس یادبود بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و نماد وحدت و انسجام جهان اسلام و پاسداری از آرمان متعالی فلسطین و حمایت از مبارزات مردم مظلوم و مظلوم فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست که به یک رویداد تاریخی در مبارزه برای آزادی و عدالت علیه رژیم صهیونیستی آپارتاید و حامیان آن تبدیل شده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است که این مناسبت بزرگ در تقویم جهان اسلام امروز در سراسر جهان برگزار می شود و هر ساله محل اجتماع قانون خواهان در مقابله و توجیه رژیم اشغالگر، غاصب و صهیونیستی آپارتاید می شود. . امروز مسئله قدس نه تنها اسلامی است، بلکه یک مسئله جهانی و انسانی است که به معیار و معیار آزادی تبدیل شده است، تا آنجا که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب; امروز دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت است. حقیقتی بسیار گسترده تر از مسئله فلسطین. امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار و نظام سلطه است.

این بیانیه می افزاید: امسال روز قدس را در حالی جشن می گیریم که آخرین جنایات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و حمله این رژیم به ساحت مقدس قبله اول مسلمانان، قلب مسلمانان اطراف را به درد آورده است. جهان و جوامع مسلمان را محکوم کرد. اگرچه رژیم دروغین صهیونیستی در سال‌های اخیر در توطئه‌های مختلف سعی در محو و فراموشی آرمان فلسطین داشته است، اما تلاش همه عدالت‌خواهان جهان نوعی بیداری جهانی نسبت به ماهیت رژیم صهیونیستی و موج اعلامی را شکل می‌دهد. آپارتاید است. . او در سراسر جهان ظاهر شد. خیانت برخی از کشورهای عربی و اسلامی در قضیه فلسطین و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، هر چند خنجری در پشت بدن ملت پایدار فلسطین بود، نتوانسته فلسطین را از قله جهان اسلام بیرون کند.

  کاهش اشتها و کنترل دیابت با انواع نشاسته!

در این بیانیه آمده است که وجود تاسف بار رژیم صهیونیستی از بدو پیدایش تاکنون به طرق مختلف مردم فلسطین را مورد ظلم و ستم قرار داده و از هیچ جنایتی در این راه هراسی نداشته است. این رژیم تروریستی میلیون ها فلسطینی را آواره و شهرک نشینان صهیونیست را جایگزین آنها کرده است و حتی اجازه نخواهد داد این آوارگان به سرزمین خود بازگردند. کشتار، بازداشت غیرموجه، شکنجه و تهمت زدن فلسطینیان به یک امر روزمره برای عناصر صهیونیستی تبدیل شده است و همه این جنایات در غیاب اقدام جدی دولت های غربی و سازمان های بین المللی حقوق بشر انجام می شود. همه این جنایات با تاکید بر حق مشروع مقاومت مشروع مردم فلسطین، باری مضاعف بر دوش همه مسلمانان و آزادگان جهان می گذارد تا با فریادهای خود به یاری مردم مظلوم فلسطین بشتابند.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یاد و خاطره شهدای فلسطین و مقاومت بویژه سردار سرافراز ایران و اسلام سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی را گرامی می دارد و بر تداوم سیاست اصولی حمایت از مبارزات آزادی خواهانه فلسطین تاکید می کند. و مخالفت با غاصبان، اشغالگران جنایتکار صهیونیست. نیاز مبرم به تشکیل یک کشور فلسطینی در قدس، پایتخت، اعلام کرده است که همه پرسی با حضور همه فلسطینی های اصلی همچنان یک پیشنهاد عملی و دموکراتیک برای تعیین سرنوشت و آینده فلسطین است.

وزارت امور خارجه لبیک به دعوت تاریخی امام خمینی (ره) از همه ملت های جهان به ویژه ملت شریف، انقلابی و حق طلب ایران برای شرکت در جشن روز جهانی قدس دعوت کرد و از همه مسلمانان و آزادیخواهان خواست. ملت ها و دولت های دوستدار اقدام کنند. فشار بر دولت‌ها و نهادهای حقوقی بین‌المللی رسمی برای وادار کردن آنها به انجام وظیفه قانونی و انسانی خود برای حفظ حقوق ملت فلسطین، پایان اشغالگری، توقف جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها و اقدامات تجاوزکارانه و تنش‌آمیز آنها در منطقه و آزادی قدس شریف. این راه مستقیم

  خشونت جنجالی علیه حیوانات؛ به جای توپ به گربه شلیک کنید!

بیانیه وزارت امور خارجه به مناسبت روز قدس

آرزوی ملت های مسلمان برای شرکت در نماز مسجدالاقصی در آینده نزدیک و با بازگشت همه آوارگان به وطن و مشارکت در تعیین سرنوشت فلسطین، پایان رژیم نامشروع صهیونیستی محقق شود. اعلام خواهد شد و مردم فلسطین طعم آزادی و استقلال را خواهند چشید.

دیدگاهتان را بنویسید