بیانیه رسمی ایران در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی آژانس بین المللی انرژی اتمی

جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تصویب قطعنامه ترویکای آمریکا و اروپا توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: هستند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

نام خدا
جمهوری اسلامی ایران پذیرش قطعنامه ارائه شده از سوی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در نشست امروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را اقدامی سیاسی، نادرست و غیر سازنده خواند.

بر اساس بیانیه مشترک 5 مارس 2022، جمهوری اسلامی ایران حسن نیت خود را در همکاری با آژانس با ارائه اطلاعات فنی دقیق نشان داد و انتظار می رفت آژانس با رویکردی مستقل، بی طرفانه و حرفه ای، رویکردی سازنده داشته باشد. و رویکرد واقع بینانه اقدامات در جهت عادی سازی پادمان ها، موضوعاتی که آژانس به رسمیت شناخته است برای عدم اشاعه نگران کننده نیست. به نظر می رسد برخی فراموش کرده اند که همه مسائل گذشته یک بار برای همیشه در 15 دسامبر 2015 توسط شورای حکام بسته شد.

جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر همواره همکاری سازنده ای با آژانس داشته است و تعداد قابل توجهی از بازرسی های آژانس در ایران نیز این موضوع را تایید می کند به طوری که کشورمان در حال حاضر شفاف ترین برنامه هسته ای را در بین کشورهای عضو آژانس دارد.

پذیرش قطعنامه که بر اساس گزارش شتابزده و نامتوازن مدیرکل آژانس و بر اساس اطلاعات جعلی و جعلی رژیم صهیونیستی است، تنها به تضعیف روند همکاری و تعامل جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منجر خواهد شد. .

همانطور که در بالا ذکر شد، جمهوری اسلامی ایران به دلیل رویکرد غیرسازنده آژانس و تصویب قطعنامه فوق، اقدامات عملی متقابلی از جمله نصب سانتریفیوژهای پیشرفته و غیرفعال کردن دوربین‌های خارج از نسخه را انجام داده است.

  قتل دختر 3 ساله به دلیل افکار بد

دیدگاهتان را بنویسید