بیانیه خانه سینما در واکنش به توهین رائفی پور

خانه سینما در واکنش به توئیت علی اکبر رائفی پور، سخنگوی و فعال فضای مجازی مبنی بر خشونت جنسی در سینماها و توهین به مدیران، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

“به نام خدا
این روزها مردم در برنامه از پیش تعیین شده ای که بعد از این همه سال برای ما و مردم پخش شد، خیلی بی ادبانه شروع به سمپاشی و توهین به سینما و مدیران کرده اند، هدفشان مشخص است و می خواهند فضای خبری را متمرکز کنند، چه بهتر. هدف از انجام این رسالت بیش از سینما و هنرمندان آن است؟ سینما که سال هاست یکی از معروف ترین اتفاقات به نام ایران در صحنه بین المللی بوده است.

مقبولیت اجتماعی و توانایی های سینماگران چشمان این قشر است. ما و مردم نباید در این دام بیفتیم.

برای خنثی کردن نقشه های این جریان مشکوک کافی است مطابق با منش و شخصیت سینمای نامدار ایران و سینماگران محترم آن عمل کنید، کافی است به اندازه این افراد حیثیت و منزلت سینما و سینماگران را پایین نیاورید.

ما از نهادهایی که موظف قانونی برای نظارت و برخورد با رفتارهای غیراخلاقی و غیرقانونی این گروه هستند تعجب نمی‌کنیم، زیرا بدیهی است که نباید به آنها اتکا کنیم، بنابراین حتی برای تعقیب و یا تعقیب توهین‌ها اقدامی نخواهیم کرد. فقط آنها را سرزنش خواهد کرد. چون سینمای ایران زنده و سرحال است، حتی اگر در شرایط فعلی نتواند فیلم بسازد، سینمای ایران با تمام محدودیت ها تاثیرگذار است و این قشر از آن می ترسند.

  رفتار سازمانی حرفه ای مهمترین عنصر فرهنگ سازمانی بانک D است.

علی اکبر رفیع پور اخیرا توئیتی عجیب علیه سینماگران ایرانی منتشر کرده است. رائفی پور نوشت: با توجه به آمار بالای تجاوزها و تجاوزات جنسی در سینما و افشاگری های روزانه این گروه، آنها علیه یکدیگر هستند! اگر کسانی که مورد تجاوز قرار نگرفته اند آن را گزارش کنند، عملی تر به نظر می رسد.

این اظهار نظر با واکنش تند بازیگران و اهالی سینما مواجه شد.

دیدگاهتان را بنویسید