به کوه Omicron نزدیک می شویم!

دبیر کمیته علمی ملی مبارزه با تاج و تخت گفت: با توجه به رشد روزافزون موارد مثبت اومیکرون در سراسر کشور، به نظر می رسد به اوج اومیکرون نزدیک شده ایم.

دکتر حمیدرضا جماعتی گفت: در جلسه دیروز کمیته علمی پیشگیری از موج سنگین تاج، بحث و تحقیق زیادی صورت گرفت.

یکی از توصیه ها اجباری شدن استفاده از ماسک در تمامی جلسات، سازمان ها، ادارات، دانشگاه ها و تمامی محلات تحت پوشش و استفاده از ماسک استاندارد بود. از آنجایی که ماسک های بوم کارایی چندانی ندارند، ماسک های استاندارد و سه لایه برای افراد عادی تایید شده است.

وی افزود: بررسی ها نشان می دهد که استفاده از ماسک حدود 30 درصد می تواند در پیشگیری از امیکرون موثر باشد.

دبیر کمیته علمی ملی تاج و تخت تاکید کرد: با توجه به تحقیقات انجام شده در خصوص اثرات واکسیناسیون، توصیه کمیته علمی این است که افراد برای بار سوم بلافاصله واکسینه شوند. زیرا سومین نوبت تزریق می تواند از بیش از 80 درصد از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کند. واکسیناسیون کارمندان ادارات و ادارات دولتی نیز باید اجباری باشد.

جماعتی خاطرنشان کرد: به معاونت بهداشت وزارت بهداشت توصیه شد افرادی که آزمایش‌های سریع عروق کرونر انجام می‌دهند و علائم و آزمایش‌هایشان مثبت است، می‌توانند نتایج این آزمایش‌ها را در سامانه‌ای ثبت کنند و خود گزارش دهند.

به گزارش وزارت صحت عامه، وی گفت: سازمان غذا و داروی آمریکا اخیرا استفاده از RemedSivir سه روزه را در کلینیک های سرپایی تایید کرد و این موضوع در جلسات قبلی کمیته علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کلینیک های بستری، با پیش مجوز از معاونت بهداشت، برای افرادی که تا 7 روز علائم خود را داشته اند و دارای عوامل خطر و بیماری های زمینه ای و نقص ایمنی هستند که باعث افزایش بستری شدن و مرگ و میر آنها می شود. باید به مدت 3 روز مصرف شود و از طریق معاونت وزیر بهداشت با بیمه ها مذاکره شود تا این دارو تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

  7 راهکار خانگی برای نظافت و مراقبت از پوست در هوای آلوده با نازلترین قیمت

دیدگاهتان را بنویسید