به جای گشت جهتی فعلی، گشت جهتی را با حضور نخبگان آغاز کنیم.

عضو شوراها و کمیته امور داخلی کشور در گفتگو با جامعه 24 مطرح کرد؛

جامعه 24، محمد آیتی: با گذشت هفته ها همچنان معضل رویارویی با افراد بی حجاب در جامعه مطرح است و هر روز این موضوع ابعاد جدیدی به خود می گیرد و به نظر می رسد دوقطبی بزرگی شکل گرفته و شاید اگر ادامه پیدا کند این گره به این راحتی باز نشود. . .

جلال رشیدی کوچی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در این خصوص به جامعه ۲۴ گفت: نظر من درباره مقوله حجاب و بدحجابی صفر و صد نیست. بسیاری از زنانی که ممکن است از منظر ما حجاب مناسبی نداشته باشند و برخی آنها را بی حجابی می دانند، به دنبال مخالفت، هنجارشکنی و براندازی نیستند، اما برخی این مسیر را دنبال می کنند.

و افزود: به نظر من اگر واکنش منفی وجود داشته باشد باید کمتر باشد، زیرا باید در بحث های فرهنگی و مذهبی بیشتر مثبت کار کنیم. وقتی هدف گذاری دقیق باشد و مثلا یک قطعه فرهنگی مثل سرود «سلام فرمانده» درست و اصولی انجام شود، تاثیر زیادی خواهد داشت. این سرود در جاهایی خوانده می شود و تأثیرگذار است که اگر میلیاردها دلار خرج می کردیم چنین تأثیری نداشت و از طرفی تأثیر کار فرهنگی غلط می تواند ضررهای زیادی را به همراه داشته باشد.

نماینده مرودشت تصریح کرد: در مورد حجاب با هیچکس اختلافی نداریم چرا که حجاب یکی از ارکان دین ماست. در قرآن بر این امر تأکید شده و ائمه بر آن تأکید دارند و البته این سنت پیامبر و زنان پیامبر است، اما بهتر است به اعمال خودمان نیز نگاه کنیم. آیا کارهای انجام شده در دولت و نظام به مقوله حجاب کمک کرده یا لطمه زده است؟ 90 درصد کارهای فرهنگی و مثبت و 10 درصد کارهای منفی باید برای آن معدود و اندکی که به دنبال هنجارشکنی هستند انجام شود که با توجه به این درصدها برعکس می شود.

  قیمت ماکارونی سر به فلک کشیده!

رشیدی کوچی یادآور شد: ما اصلا کار فرهنگی نمی بینیم و گاهی با برخورد سلیقه ای مواجه می شویم. ممکن است برخی از فعالان در گشت ارشاد این برخوردها را نداشته باشند، اما من قاطعانه می گویم که یک برخورد ناخوشایند بین یک افسر پلیس و فردی که حجاب خود را نامناسب می بیند، بسیار زیاد است.


بیشتر بخوانید: چرا کمپین «من محجبه و مخالف گشت ارشاد» مهم است؟


وی گفت: به نظر من راه حل باید این باشد که در این مقوله به جای گشت ارجاعی نیروی انتظامی، گشت ارجاعی متشکل از نخبگان روانشناسی، جامعه شناسی و الهیات داشته باشیم که به همه جوانب هشدار و کار نگاه می کنند. .مثبت دادن

عضو شوراها و کمیسیون امور داخلی کشور همچنین گفت: در بحث حجاب در این مدت دوقطبی هایی شکل گرفت و معتقدم هرکس به دوقطبی شدن جامعه در داخل و خارج کمک کند به این نظام خیانت می کند. اصل دین و حجاب و این افراد مترقی هستند.

رشیدی کوچی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی فیلم هایی در مورد برخورد با زنان بی حجاب پخش می شود، قطعاً احساسات هر انسان آزاده ای جریحه دار می شود. وقتی فیلم کوتاهی پخش می شود که مادری را در حال التماس برای ماشین پلیس نشان می دهد و بعد جایگاه و منزلت او حفظ نمی شود، این موضوع آرام آرام ذهن مردمی را که تحت تاثیر فشار اقتصادی و بمباران اخبار جعلی قرار می گیرند، متاثر می کند و یک دوقطبی ایجاد می شود. در نتیجه امنیت ایجاد می کند و تبدیل به فضا می شود.

  اظهارات جدید رابرت مالی درباره برجام

2022-07-29 09:03:01

دیدگاهتان را بنویسید