به ایرانیان بدون بیمه حق بیمه درمانی سه ماهه رایگان داده شد

جامعه 24 – سازمان بیمه سلامت ایران بر اساس بند د تبصره 14 قانون بودجه سالانه بیمه افراد فاقد پوشش بیمه پایه بیش از 5 میلیون نفر از دهک های درآمدی یک تا سه با معرفی وزارت تعاون، کار و اجتماعی. کمک در کانتینر به مدت یک هفته همه افراد تحت پوشش بیمه درمانی رایگان هستند، البته در مورد افراد مبتلا به بیماری های نادر در دهک های مشخص شده نیز از این پوشش بیمه ای بهره مند شدند.

بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، همچنین بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در حال حاضر، امکان برخورداری از سه ماه پوشش بیمه ای بدون پرداخت حق بیمه برای کلیه هموطنان فاقد پوشش بیمه ای از جمله بیماران لاعلاج با مراجعه حضوری فراهم شده است. به سامانه شهروندی به آدرس Bimehsalamatiranian.ihio.gov .ir یا باجه های دولتی موجود است.

همچنین بر اساس بند 9 تبصره 17 قانون بودجه سال 1401 در خصوص «ارائه خدمات مازاد بر خدمات پایه و تکمیلی بیماران خاص و صعب العلاج، اساسنامه ای توسط سازمان بیمه سلامت ایران تدوین و پیشنهاد شد که اخیرا مورد تایید دولت محترم قرار گرفته و سازمان بیمه سلامت ایران به محض اطلاع آن را اجرا خواهد کرد.

بر این اساس علاوه بر تسهیل در فرآیند بیمه برای مشمولان، دریافت خدمات لازم و پرداخت هزینه های درمانی این افراد را نیز تسهیل می کند.

مردم سازمان بیمه سلامت گزارش دادند که تاکنون اعتبار خاصی تحت عنوان بیمه رایگان بیماری های خاص و صعب العلاج به این سازمان اعطا نشده است.

2022-08-04 22:02:26

  کارت ملی هوشمند؛ چالش ها و فرصت ها

دیدگاهتان را بنویسید