بهترین روغن برای مصرف روزانه

اسانس هایی که امروزه دستخوش تغییرات قابل توجهی در قیمت شده اند، ارتباط مستقیمی با سلامت ما دارند. پزشکان همیشه نسبت به مصرف چربی های حیوانی اشباع شده مانند کره و چربی های حیوانی محتاط هستند، زیرا این چربی ها در سبک زندگی شهری بی تحرک نمی گنجد.

روغن زیتون بدون شک بهترین روغن برای مصرف روزانه در سالاد و پخت و پز است، البته تا زمانی که در معرض دمای بالا قرار نگیرد. این روغن با داشتن عناصر کمیاب ارزشمند برای کنترل فشار خون، تنظیم قند خون به ویژه در دیابت و کاهش فرآیندهای التهابی در بدن بی‌نظیر است و در رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن انتخابی عالی است.

برخی افراد از بوی روغن زیتون خام پرهیز می کنند، اما به گفته دکتر الهام اهتری، متخصص طب سنتی و استاد دانشگاه، عطر روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است و اگر فرزندانمان از کودکی به آن عادت کنند، کار آسانی است. برای استفاده در سبد خانواده برای غذاهای سالم. .

بهترین روغن برای مصرف روزانه

دکتر اختر با تاکید بر اینکه روغن زیتون تا دمای تقریبا 200 درجه سانتیگراد را تحمل می کند، گفت: در پخت و پز روزانه اگر با شعله ملایم کار کنید روغن مناسبی برای پخت نرم خواهد بود (در این شرایط دما به 120 می رسد). اما برای سرخ کردن سیب زمینی انتخاب خوبی نیست!

این روغن در فرهنگ غذایی مدیترانه ای و رژیم غذایی محبوب کتوژنیک بسیار محبوب است. بر اساس گزارش CBI، اروپا بیشترین مصرف و واردات روغن زیتون در جهان را به دلیل تغییر در الگوی مصرف و علاقه روزافزون به آشپزی سالم و رژیم غذایی مدیترانه ای در این قاره دارد.

  برابوس و رولزرویس بسیار خاص!

جالب اینجاست که کشورهای اسکاندیناوی مستعد مصرف روغن هستند، هلند به عنوان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان روغن کمی در حال تغییر است و با کاهش 9 درصدی مصرف این چربی اشباع شده مستعد روغن های سالم است.

اما در ایران و خاورمیانه، کنجد ریز و چرب رواج دارد. به غیر از ارده و حلده ارده، استفاده از این دانه روغنی در انواع نان از سیمیت ترکی گرفته تا سنگک ایرانی طرفداران زیادی دارد و از روغن آن در آشپزی نیز استفاده می شود. این روغن در گروه روغن های سالم با بسیاری از اسیدهای چرب ضروری و آنتی اکسیدان های مختلف قرار می گیرد.

این روغن اروپایی نیز در حال محبوب شدن است و پیش بینی می شود تا سال 2026 بیش از 600 میلیون دلار معامله شود. نکته مهم در استفاده از روغن کنجد حفظ دما است. دکتر اختر تاکید کرد که باید مواظب باشیم این روغن به حد دود نرسد و اگر قصد استفاده از آن را در هنگام پخت غذا داریم باید اضافه آن را دور بریزیم، زیرا تحمل گرم شدن مجدد را ندارد و سرطان زا می شود.

روغن کنجد تا دهه چهارم زندگی مصرف می شود و پس از آن روغن زیتون به گل سرسبد سبک زندگی سالم تبدیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید