بهترین روش های سفید کردن دندان

عواملی که باعث زرد شدن دندان ها می شوند عبارتند از: پیری مینای دندان، سیگار کشیدن، دندان قروچه، خوردن غذاهای رنگی و نوشیدنی های گازدار. همچنین، اگر در کودکی از آنتی بیوتیک های تتراسایکلین استفاده می کردید، ممکن است دندان های شما زرد شده باشند.

روش های مناسب سفید کردن دندان عبارتند از:

استفاده از خمیر دندان سفید کننده

خمیردندان های سفید کننده معمولا ترکیبی از مواد را برای از بین بردن لکه از روی دندان ها ارائه می دهند. بر اساس یک بررسی در سال 2018، خمیردندان های سفید کننده به طور موثری دندان های شما را سفید می کنند و با از بین بردن لکه های سطحی، لبخندی درخشان تر ارائه می دهند.

با این حال، اکثر خمیردندان های سفید کننده به طور ذاتی دندان ها را سفید نمی کنند.

تمام خمیردندان ها لکه های سطحی را از بین می برند زیرا حاوی مواد ساینده ملایم هستند. برخی از خمیردندان های سفیدکننده حاوی مواد جلادهنده یا شیمیایی ملایمی هستند که آنها را در از بین بردن لکه و پلاک موثرتر می کند. به طور کلی، خمیردندان های سفید کننده می توانند رنگ دندان های شما را حدود یک درجه روشن کنند.

سفید کردن حرفه ای در مطب دندانپزشکی

سفید کردن در مطب سریع ترین راه برای سفید کردن دندان های شما را فراهم می کند. برای سفید کردن دندان ها در مطب دندانپزشکی باید 1 تا 3 جلسه 30 تا 60 دقیقه ای انجام دهید. در طول هر جلسه، غلظت بالایی از اوره یا پراکسید هیدروژن (20-43 درصد) روی دندان ها قرار می گیرد.

  من مریضم، بد نیستم

این محصولات در ترکیب با گرما، نور مخصوص یا لیزر اعمال می شوند. اگرچه می توان از پراکسید هیدروژن استفاده کرد، پراکسید کاربامید به عنوان استاندارد صنعتی در نظر گرفته می شود و عمر طولانی تری دارد.

برخی از دندانپزشکان کار خود را با استفاده از نور ماوراء بنفش برای تسریع واکنش شیمیایی و فرآیند سفید کردن دندان تکمیل می کنند.

بلیچینگ می تواند دندان های شما را سه تا هشت درجه روشن تر کند. این روش سفید کردن دندان ها نسبت به روش های دیگر هزینه بیشتری دارد. دندانپزشکان متخصص Medist همچنین می توانند پس از ویزیت آنلاین شما در مورد درمان های سفید کننده و سایر روش های موثر به شما توصیه کنند.

کیت سفید کننده دندان

کیت سفید کننده دندان شامل سینی و ژل موثر سفید کننده دندان است. سیستم های سفید کننده دندان مبتنی بر سینی، که بدون نسخه یا با تجویز دندانپزشک خریداری می شوند، شامل پر کردن سینی محافظ دهان با محلول سفید کننده ژل مانند است.

ژل های سفید کننده دندان ژل های شفاف مبتنی بر پراکسید هستند که مستقیماً با یک برس کوچک روی سطح دندان های شما اعمال می شوند. بسته به قدرت پراکسید، دستورالعمل آن نیز متفاوت است.

این نوارها معمولاً در طول شبانه روز ساعت ها روی دندان قرار می گیرند و برای مدت 4 هفته یا حتی بیشتر (بسته به میزان تغییر رنگ و میزان سفیدی مورد نظر) استفاده می شوند. مشاهده نتیجه ممکن است از 3 روز تا چند هفته طول بکشد. البته این نتایج تا 4 ماه دوام دارند.

  اعلام اسامی کاندیداهای بیست و یکمین عید حافظ

در ادامه توضیح راه های سفید کردن دندان ها باید بدانید که اساسا دو نوع حمام و ژل سفید کننده دندان وجود دارد: حمام ها و ژل های سفید کننده دندان ها که طبق نظر دندانپزشک تجویز و خریداری می شوند و آنهایی که بدون نسخه خریداری می شوند.

کیت‌های سفیدکننده دندان نتایج سریع‌تر و مؤثرتری را ارائه می‌دهند زیرا حاوی ماده سفیدکننده پراکسید قوی‌تری نسبت به سایر کیت‌های سفیدکننده موجود در بازار هستند. یکی دیگر از مزایای سینی ها و ژل های سفید کننده دندان این است که به صورت سفارشی ساخته شده اند و دقیقا متناسب با دندان شما هستند.

نوارهای سفید کننده دندان

نوارهای سفید کننده دندان را می توان در هر داروخانه ای در سراسر کشور یافت. این نوارهای سفید کننده بدون نسخه، نسبتاً ارزان و آسان برای استفاده هستند. بیشتر این نوارها کار می کنند و دندان های شما را سفید می کنند. بسته به قدرت پراکسید موجود در آن، نوارهای سفید کننده دندان ممکن است به زمان بیشتری برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز داشته باشند.

نوارهای سفید کننده نوارهای بسیار نازک و تقریباً نامرئی هستند که با ژل سفید کننده مبتنی بر پراکسید پوشانده شده اند. نوارها باید بر اساس دستورالعمل برچسب آنها اعمال شوند. نتایج اولیه در عرض چند روز قابل مشاهده است و نتایج نهایی حدود 4 ماه باقی می ماند.

دهانشویه های سفید کننده

از جدیدترین محصولات سفید کننده موجود می توان به دهانشویه های سفید کننده اشاره کرد. مانند بسیاری از دهانشویه ها، نفس را تازه می کنند و پلاک و بیماری لثه را کاهش می دهند. برخی از این محصولات حاوی موادی مانند پراکسید هیدروژن هستند که دندان ها را سفید می کنند.

  بهنوش طباطبایی استاد دانشگاه پیام نور شد

سازندگان می گویند که مشاهده نتایج ممکن است تا 12 هفته طول بکشد. فقط باید دو بار در روز قبل از مسواک زدن آنها را مصرف کنید و به مدت 60 ثانیه آنها را در دهان خود بچرخانید و سپس آنها را خالی کنید.

با این حال، برخی از کارشناسان می گویند که سفید کردن دندان با دهان شویه ممکن است به اندازه سایر محصولات سفید کننده بدون نسخه موثر نباشد. از آنجایی که دهانشویه سفید کننده فقط برای مدت کوتاهی با دندان ها در تماس است – فقط 2 دقیقه در روز در مقایسه با 30 دقیقه برای بسیاری از نوارهای سفید کننده – می تواند کمتر موثر باشد.

برخی افراد برای تقویت این گونه دهانشویه ها ابتدا دندان های خود را با دهانشویه مسواک زده و سپس با خمیر دندان سفید کننده مسواک می زنند.

سایر محصولات سفید کننده دندان

محصولات جدید سفید کننده دندان، از جمله سفید کننده لثه، نخ سفید کننده و غیره، همیشه در داروخانه ها یا آنلاین ظاهر می شوند. از آنجایی که این محصولات نسبتا جدید هستند، تحقیقات زیادی برای اثبات یا رد اثربخشی آنها انجام نشده است.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید