بهترین رمان های ایرانی را به شما معرفی می کنیم

نویسندگان ایرانی از قدیم الایام کتاب های زیادی نوشته اند. برخی از این کتاب ها به قدری جذاب و زیبا هستند که پیشنهاد می کنیم هر از چند گاهی آنها را مطالعه کنید. هنگام مطالعه بهتر است در مکانی ساکت بنشینید و شروع به خواندن کنید و به دنیایی که کتاب شما را می برد سفر کنید و در لذت غوطه ور شوید.

در زیر تعدادی از بهترین رمان های ایرانی را معرفی می کنیم. به ما بپیوند.

برای خرید کتاب می توانید به سایت مراجعه کنید الفسیابوک مراجعه کنید و کتاب های مورد نیاز خود را به صورت آنلاین خریداری کنید.

بوف کور

image 1640088209 خبر مرکزی

این کتاب اثر صادق هدایت، نویسنده معاصر ایرانی است که در سال 1315 در هند منتشر شد و به 32 زبان زنده دنیا از جمله فرانسوی، آلمانی، عربی و انگلیسی ترجمه شده است.

بوف کور مشهورترین اثر صادق هدایت است. صادق هدایت در ابتدا 50 نسخه از این کتاب را برای دوستانش ارسال کرد. در ایران در سال 1320 موفق به انتشار تعدادی از این کتاب شد.

موضوع این کتاب درباره فردی تنها و منزوی است که از جامعه فراری است و می خواهد خود را بشناسد. این رمان در دو قسمت روایت می شود و راوی اصلی آن از دیدگاه اول شخص است.

سووشون

image 1640088222 خبر مرکزی

این کتاب اولین رمان سیمین دانشور است که در سال 1348 منتشر شده است. نام این کتاب برگرفته از مراسمی در ایران باستان است که در سوگ قهرمان ایرانی به نام سیاوش برگزار می شد.

این شخصیت افسرده کشته شد و پنهانی برای او غمگین شد و انتخاب این نام برای کتاب به دلیل شباهت یکی از شخصیت های تاریخ کتاب با سیاوش است.

  اعلام مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا

این کتاب تاکنون بیش از 20 بار تجدید چاپ شده است. کتاب سوشون 23 فصل دارد و تاریخچه آن در شیراز و سال های آخر جنگ جهانی دوم می گذرد.

این کتاب به تشریح جریانات سیاسی و اجتماعی از سال 1320 تا 1325 می پردازد که نشان دهنده شرایط شیراز با حضور انگلیسی ها در آنجا و تحت تأثیر جنگ جهانی دوم است.

رمان با جشن عروسی دختر حاکم آغاز می شود و از زبان طلایی قهرمان داستان روایت می شود.

زری و همسرش یوسف شخصیت های اصلی این داستان هستند که یوسف استادی است که از دیدن این تعطیلات و تجملات آن ناراحت می شود زیرا همیشه حواسش به روستاییان بوده است.

گفت و گوهایی بین یوسف و زری وجود دارد که میانه داستان را در بر می گیرد و در طول تاریخ از یوسف به عنوان نمادی از میهن پرستی ایرانی به تصویر کشیده شده است.

این داستان بر اساس حقیقت و واقعیت است و یوسف مسئولیت پذیری و انسان دوستی را به همه نشان می دهد.

آبشوران

image 1640088232 خبر مرکزی

این مجموعه شامل 12 داستان کوتاه است که توسط علی اشرف درویشیان، نویسنده، محقق و فعال سیاسی ایرانی نوشته شده و در سال 1353 منتشر شده است.

علی اشرف درویشیان را می توان یکی از بزرگترین نویسندگان معاصر ایران در مکتب رئالیسم نامید.

این مجموعه توسط مترجم مراکشی به نام احمد موسی به عربی ترجمه و توسط انتشارات روافد در مصر در سال 2016 منتشر شد.

در این مجموعه 12 داستان کوتاه به هم پیوسته است که زندگی مردی به نام اشرف و خانواده اش را به صورت اول شخص روایت می کند.

  قیمت طلای جهانی امروز 1400/08/26

این خانواده در منطقه آبشوران کرمانشاه در کنار رودخانه ای به همین نام زندگی می کنند، خانواده ای فقیر اما مذهبی و خرافی هستند!

اشرف یک برادر و دو خواهر دارد و سپس پسر دیگری به خانواده اضافه می شود و در این داستان فقر و بدبختی خانواده اش را شرح می دهد…

این کتاب وضعیت مردم فقیر و آسیب پذیر کرمانشاه را در دهه 1950 در زمان سلطنت محمدرضا شاه پهلوی نشان می دهد. نویسنده در این کتاب از اختلاف طبقاتی، فقر فرهنگی، بی سوادی، فقر، مردسالاری و… صحبت می کند.

البته این کتاب بیشتر در مورد وضعیت زندگی نویسنده است که در آن زمان مورد ظلم و ستم قرار گرفته است.

این کتاب قبل از انقلاب نیز با نام مستعار لطیف طلحستانی منتشر شد.

عنوان داستان های مجموعه آبشوران

خانه ما

دو ماهی در یک نقل قول

بیالون

ماهی و غاز

باغ کوچک

آره

ننه جان چی شد؟

عمو بزرگ

بیماری

حمام

صلح

سمپاش

دیدگاهتان را بنویسید