بن سلمان خواهان تضمین امنیت آمریکا در برابر ایران است

یک روزنامه آمریکایی داستانی را نقل می کند که احتمالاً در این دیدار مورد بحث قرار گرفته است. محمد بن سلمان “، وارث تاج و تخت عربستان سعودی و” جو بایدن “، رئیس جمهور ایالات متحده را مطرح خواهد کرد.

نیوزویک به نقل از مقامات و کارشناسان سابق سعودی و آمریکایی نوشته شده توسط عربستان سعودی که ممکن است بخواهند دریافت کنند تضمین های امنیتی در ارتباط با ایران و متحدش، این انصارالله خواهد بود.

بر اساس این گزارش، عربستان سعودی همچنین به دنبال توافقی با آمریکا خواهد بود تا واشنگتن را از انتقاد از دستاوردهای ریاض در زمینه حقوق بشر به ویژه ترور جمال حشقچی باز دارد.

بن سلمان خواهان تضمین امنیت آمریکا در برابر ایران است

دیدار با بن مسلم از آن جهت حائز اهمیت است که پس از ترور جمال حشقچی، روزنامه نگار منتقد سعودی از عربستان، جو بایدن ژست های انسانی تند علیه ریاض انجام داد و سعی کرد وانمود کند که ایالات متحده، مانند پلیس حقوق بشر جهان، این کار را نخواهد کرد. آنها می خواهند به منظور ارتقای منافع تجاری و اقتصادی، نقض حقوق بشر از سوی دیگر کشورها و حتی متحدانشان را نادیده بگیرند.

صحبت از آشتی بایدن با سعودی ها در حالی مطرح می شود که قیمت سوخت در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است. بایدن به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت خام جهان به کمک عربستان سعودی متکی است.

برت مک گورک، هماهنگ کننده خاورمیانه شورای امنیت ملی آمریکا و آموس هوخشتاین، مشاور ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور امنیت انرژی، دو چهره پشت صحنه هستند که تلاش می کنند روابط بین عربستان سعودی و ایالات متحده را اصلاح کنند.

  خواص بی نظیر "یونجه"; سلطان گیاهان

به گفته منابع به نقل از سیهانیان، این دو مقام از دسامبر تاکنون چهار بار به عربستان سعودی سفر کرده اند. آخرین سفر آنها در ماه فوریه انجام شد و در جریان آن مستقیماً با محمد بن سلمان دیدار کردند.

بایدن از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به دلیل ارتباط با دیکتاتورهایی مانند محمد بن سلمان انتقاد کرده است.

مقامات آمریکایی می گویند که بایدن به دلیل نقش او در قتل، نمی خواست با هاشقچی ملاقات کند. تنها سه ماه پس از روی کار آمدن بایدن، اطلاعات آمریکا در گزارشی فاش کرد که محمد بن سلمان مسئول ترور هاشمی چی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید