بقایای سهام عدالت خوانده می شود; ذینفعان جدید چه کسانی هستند؟

49 میلیون سهامدار قوه قضائیه همچنان منتظر مشخص شدن وضعیت سهام خود هستند. اما مجلس وعده داده است که 20 میلیون سهامدار باقی مانده عدالت در سال آینده مشمول اجرای عدالت خواهند شد. اما بقایای عدالت چیست؟

دارندگان سهام عدالت بیش از یک سال در انتظار فروش سهام عدالت خود هستند. اما امکان پذیر نیست. این در حالی است که برخی همچنان معترض هستند که چرا در قوه قضائیه قرار نگرفته اند و منتظر دریافت فیش های عدالت در سال آینده هستند.

بودجه بازماندگان عدالت چه شد؟

اگرچه به نظر می رسد اعتباری در بودجه 1401 برای بازماندگان سهام عدالت وجود ندارد، سخنگوی انجمن سرمایه گذاری سهام عدالت استان گفت: نیازی به بودجه نیست و دولت نیاز به منابع دارد.

البته بررسی واگذاری و فروش سهام شرکت های دولتی نشان می دهد که دولت منابع لازم برای سهامداران فعلی را در اختیار ندارد، چه رسد به پرداخت سهام عدالت به ذینفعان جدید. اما مجلس و دولت فعلی بارها تاکید کرده اند که عدالت برای بازماندگان در سال آینده توزیع خواهد شد.

بازماندگان سهام عدالت منتظرند!

علی اکبر حیدری، سخنگوی انجمن انجمن های سرمایه گذاری استانی اقدامات قضایی گفت:

وی گفت: احتمالاً نیازی به اختصاص بودجه برای این امر در بودجه نباشد، زیرا در سال های گذشته منابع قابل توجهی از سهام عدالت کسر شده بود و در قالب سهام برگشتی به دولت موجود بود و اگر همان سهام ساخته شود. در قالب انتقال سیستمیک برای بازماندگان استفاده می شود.

سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری استانی گفت: کمیسیون اقتصادی پیش از این اعلام کرده بود که این موضوع تا پایان امسال حل می شود.

  طرز تهیه سالاد مرغ رژیمی با سس بالزامیک

وی با تاکید بر اینکه تمهیداتی برای تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون نفر معادل ارزش فعلی سهامداران عدالت در نظر گرفته شده است، گفت: منابعی در بخش عمومی سهام عدالت شناسایی شده و آمادگی داریم این منابع را در جلسات کارشناسی اعلام کنیم. سازمان های دولتی. ” البته بابت بیان عمومی عذرخواهی می کنم اما این منابع به جز 47 درصد منابع پس گرفته شده است.

ذینفعان جدید سهام عدالت چه کسانی هستند؟

دو گروه در زمره بازماندگان عدالت قرار می گیرند، گروه اول که سهام عدالت برای آنها صادر شده اما دعوتنامه دریافت نشده یا دعوتنامه دریافت کرده اند اما مراحل دادرسی را طی نکرده اند. تعداد کل این افراد چهار میلیون نفر است.

اما گروه دوم کسانی هستند که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از شش دهک کم درآمد شناسایی شده اما در حقوق صاحبان سهام لحاظ نشده اند.

تعداد این گروه 16 میلیون نفر است که بیشتر آنها توسط نهادهای اجتماعی از جمله کمیته کمک و رفاه، دهقانان، کارگران کارخانه ها، مددکاران اجتماعی و کارگران فصلی و ساختمانی حمایت می شوند.

بر این اساس، علاوه بر 49 میلیون نفری که عدالت گرفته اند، حدود 20 میلیون نفر نیز مشمول عدالت هستند. اما آنها رها شده اند. این افراد احتمالا در سال آینده می توانند فیش های قضایی را دریافت کنند. اما اینکه این 69 میلیون نفر چه زمانی می توانند سهام عدالت خود را نقد کنند، سوالی است که به نظر می رسد دولت پاسخ آن را نمی داند.

منبع: تجارت نیوز

  شولتز قصد دارد آلمان را به بزرگترین ارتش اروپا تبدیل کند

دیدگاهتان را بنویسید