بزرگترین بانک آمریکا: ما برای اقتصاد روسیه اشتباه کردیم

بانک جی پی مورگان در یادداشتی به مشتریان خود اقتصاد را اعلام کرد روسیه بهتر از چیزی که انتظار داشتی تحریم کردن از غرب علیه این کشور در این زمینه اوکراین عادت کن

به گفته بزرگترین بانک سرمایه گذاری آمریکا بررسی آمادگی تجاری روسیه رکود بسیار عمیقی را در روسیه نشان نمی دهد و در نتیجه پیش بینی های این بانک برای رشد اقتصادی روسیه معکوس خواهد شد.

این بانک همچنین به برخی شاخص ها از جمله مصرف برق و جریان های مالی اشاره می کند که نشان می دهد اقتصاد کشور در وضعیت بهتری نسبت به پیش بینی ها قرار دارد.

تحلیلگران در یادداشتی می گویند: «بنابراین، داده های موجود کاهش ناگهانی فعالیت را نشان نمی دهد. حداقل الان اینطور است».

جی پی مورگان همچنین از پیش بینی اولیه خود مبنی بر کاهش 35 درصدی تولید ناخالص داخلی روسیه در سه ماهه دوم و کاهش 7 درصدی در سال 2022 به طور کلی عقب نشینی کرد و گفت که این ارقام احتمالاً بسیار کمتر نگران کننده خواهند بود.

با این حال، این بانک خاطرنشان کرد که تأثیر تحریم های فعلی و بالقوه قابل توجه خواهد بود و اگر مسکو عملیات نظامی در اوکراین را آغاز نکند، اقتصاد بسیار بهتر خواهد شد.

تحلیلگران این بانک پیش بینی می کنند: «انتظار داریم تاثیر تحریم ها در فصول آینده ادامه داشته باشد. بنابراین به نظر می رسد که چشم انداز تولید ناخالص داخلی احتمالاً کاهش می یابد، اما نه یک رکود بسیار شدید. البته به کاهش صادرات اشاره کردند.

بزرگترین بانک آمریکا: ما در مورد اقتصاد روسیه اشتباه کردیم

روسیه در پی عملیات نظامی در اوکراین با تحریم های بی سابقه ای از سوی کشورهای غربی مواجه است. ایالات متحده خرید نفت روسیه را ممنوع کرده است و اتحادیه اروپا در حال آماده سازی بسته ششم تحریم ها علیه روسیه است. او همچنین در حال بررسی تحریم ها علیه نفت روسیه است.

  زلزله 6 ریشتری در هرمزگان

دیدگاهتان را بنویسید