بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

فرادید| در 12 سپتامبر 1940، یک پسر 18 ساله فرانسوی به نام مارسل رویدا در جستجوی سگ خانگی خود بود که ناگهان غار باستانی لاسکو را کشف کرد، اما این تنها کشف ناگهانی انسان نبود.

به گزارش فرادید به نقل از تلگراف، اوقات فراغت و سفر همیشه هیجان خاصی داشته است. انسان همیشه از طریق ماجراجویی موفق به کشف چیزهای جدید و جالب شده است، اما گاهی این اکتشافات کاملا ناگهانی هستند. کشف مارسل رویدا 75 سال پیش اتفاق افتاد و او خدمت بزرگی به تاریخ فرانسه کرد. به مناسبت هفتاد و پنجمین سال از افتتاح این رویداد، در اینجا شما را با چندین مورد مشابه آشنا می کنیم.

غارهای لاسکو – فرانسه
همانطور که گفتیم مارسل رویدا این غار را کشف کرد. در داخل غارها نقاشی هایی از 17300 سال وجود دارد. این مکان باستانی در سال 1979 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. غارهای لاسکو به سرعت به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل شدند، اما اکنون به دلیل نقاشی های آسیب دیده درهای آن به روی دانشمندان و همچنین گردشگران بسته شده است.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

ماچو پیچو – پرو
هیرام بینگهام مورخ آمریکایی در سال 1911 ماچو پیچو را به شهرت جهانی رساند و از آن زمان به بعد یکی از مقاصد گردشگری در آمریکای جنوبی بوده است. ماچوپیچو در سال 1983 در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. سفر شما به ماچو پیچو ممکن است دو، هفت یا 14 روز طول بکشد.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

توت‌آنخ آمون – مصر
مقبره توت عنخ آمون در 4 نوامبر 1922 در دره پادشاهان توسط هوارد کارتر کشف شد. این کشف یکی از مهم ترین اکتشافات باستان شناسی قرن بیستم به شمار می رود. با این کشف دیدگاه های بین المللی به مصر و تاریخ آن معطوف شد و باعث هجوم گردشگران به مصر شد. این نقاب که در مقبره توت عنخ آمون پیدا شد، اکنون در موزه ای در قاهره نگهداری می شود و به نمادی از مصر باستان و فراعنه آن تبدیل شده است. جسد مومیایی شده توت عنخ آمون هنوز در مقبره او در دره پادشاهان نزدیک کسر نگهداری می شود.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

ارتش سفالی – چین
ارتش سفالی یا “لژیون پاتر” به مجسمه های گلی هزاران سرباز از پادشاهی چین شی هوانگ، اولین امپراتور چین (در 220 قبل از میلاد) اطلاق می شود. این کشف باستان شناسی یکی از مهم ترین یافته های باستان شناسی جهان در دهه های اخیر است. ارتش سفالی به طور تصادفی در سال 1974 توسط یک کشاورز در حال حفر چاه کشف شد. ارتشی متشکل از 8000 سرباز، 130 ارابه، 520 اسب و 150 سواره نظام متعلق به امپراتوری شی هوانگ چین در این مجموعه پیدا شد.

  دیدنی های جزیره مروارید مصنوعی قطر را به شما معرفی می کنیم

این ارتش برای محافظت از پادشاه در طول زندگی پس از مرگش در منطقه لینتانگ در شیان چین ساخته شد. لازم به ذکر است که تمامی شخصیت ها با یکدیگر متفاوت بوده و در سه گودال اصلی پراکنده شده اند.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

تروی – ترکیه
تروا زمانی مرکز یک جنگ معروف و تاریخی بود و اکنون ویرانه های آن را می توان در ترکیه کنونی یافت. شهر تروا که امروزه حصارلیک نامیده می شود، در دهه 1860 کشف شد و گردشگران به راحتی می توانند از آن دیدن کنند.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

ساتون هو – انگلستان
آثار کشف شده در محل کشتی مدفون در وودبریج، شرق انگلستان نیز قابل توجه است. آثار موجود در آن در سال 1939 منتشر شد و بقیه کار در دهه 60 و 80 انجام شد. بیشتر آثار او اکنون در موزه بریتانیا نگهداری می شود.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

پترا – اردن
پترا در کوه های شرا قرار دارد و 200000 سال است که مسکونی بوده است. اما شهر باستانی پترا توسط پادشاهی نبطیان در قرن اول قبل از میلاد ساخته شد. پترا تا سال 106 پس از میلاد پایتخت پادشاهی نبطیان بود و پس از آن به دست رومیان افتاد. پترا بعد از مدتی ذهنش را پاک کرد. سرانجام در سال 1812 یک ماجراجوی سوئیسی به نام یوهان لودویگ بورکارد او را دوباره به دنیا معرفی کرد.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

کاراکول – بلز
کاراکول یکی از شهرهای بزرگ مایاها در زمان خود بود و اکنون در شرق بلیز در آمریکای مرکزی قرار دارد. زندگی در این شهر در سال 950 میلادی به پایان رسید. چوب برانی که در سال 1937 برای قطع درختان ماهون به این منطقه رفتند، کاراکول را کشف کردند. امروزه کاراکول یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری منطقه است. کاراکول بزرگترین سایت مایاها در بلیز است. معبد اصلی آن 41 متر بالاتر از سطح جنگل قرار دارد و حتی امروزه نیز یکی از بلندترین بناهای ساخت بشر در کشور است.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

پمپئی – ایتالیا
پمپئی شهری است که در زمان مدفون شده است. شهر پمپئی و شهر اطراف هرکولانیوم توسط کوه وزوویوس تقریباً ویران شد. ویرانه های پمپئی در نزدیکی ناپل ایتالیا قرار دارد. پس از آتشفشان، شهر برای قرن ها زیر 4 تا 6 متر خاک و خاکستر مدفون بود. با این حال، شهر پمپئی کاملاً تصادفی، یک بار در سال 1599 و یک بار در سال 1748 کشف شد و در نهایت در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این شهر تاریخی با بیش از دو میلیون و پانصد هزار بازدید کننده در سال یکی از مهم ترین جاذبه های ایتالیا است.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

معبد بوروبودور – اندونزی
معبد بوروبودور یک معبد بودایی است و بزرگترین عمارت باستانی در نیمکره جنوبی است. این معبد در وسط یک جنگل بارانی در اندونزی ساخته شده است و قدمت آن به قرن هشتم پس از میلاد باز می گردد. در آن زمان سلسله سیلندرها بر منطقه حکومت می کردند. معبد بوروبودور تا قرن پانزدهم هنوز مورد استفاده قرار می گرفت، قبل از اینکه اکثر مردم به اسلام گرویدند. معبد زیر خاکستر و پوشش گیاهی پنهان بود و تا سال 1814 فقط مردم محلی از وجود آن اطلاع داشتند. اما امسال، فرمانروای بریتانیایی جاوه، سر توماس رافلز، معبد را جهانی کرد. در این معبد زیبا حدود 500 مجسمه بودایی وجود دارد.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

سنگ روزت – مصر
سنگ روزت کتیبه ای از مصر باستان است. این کتیبه توسط سربازان ناپلئون در سال 1799 در روستای رشید که در غرب به نام روزتا معروف است، پیدا شد. کتیبه سنگ روزتا اکنون در موزه بریتانیا نگهداری می شود و مصر همواره خواهان بازگرداندن آن بوده است.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

Oci – ایتالیا
جو دوسر یا مرد یخی نام جسد مومیایی شده ای است که در سال 1991 در یخچال های طبیعی کوه های آلپ اوتسال در مرز اتریش و ایتالیا پیدا شد. اودیسه به طور کامل مومیایی شد و بین سال های 3105 تا 3359 قبل از میلاد درگذشت.این مومیایی قدیمی ترین مومیایی طبیعی است که در تمام اروپا یافت شده است. بررسی های مومیایی نشان داد که اوازی بر اثر اصابت گلوله به کتف جان خود را از دست داده است. اوسی و وسایلش اکنون در موزه شهر بولزانو نگهداری می شوند.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

آبشار ویکتوریا – زیمبابوه
آبشار ویکتوریا یک آبشار طبیعی در آفریقای جنوبی است که در مرز زامبیا و زیمبابوه قرار دارد. دیوید لیوینگستون، کاشف معروف اسکاتلندی، آبشار ویکتوریا را در سال 1855 کشف کرد و به افتخار ملکه ویکتوریا آن را آبشار ویکتوریا نامید. او به آبشار ویکتوریا گفت: «این زیباترین منظره ای بود که در آفریقا دیدم… باید از زوایای مختلف و از راه دور آن را دید.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

شهر باستانی در هندوراس
شهری باستانی در ماه مارس امسال در هندوراس کشف شد که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است، اما احتمالا نسل های آینده به آن حمله خواهند کرد.

بزرگترین اکتشافات تاریخی بشر

منبع: تلگراف
ترجمه: فراد

  چانیه توسلی و آخرین اخبار از اظهارات 800 زن

دیدگاهتان را بنویسید