بزرگترین اعتراضات تاریخ انجمن 24

اعتراضات دانشجویی-کارگری مه 1968 در فرانسه اعتراضاتی که فرانسه را در مه 1968 متوقف کرد و نقطه عطفی برای آن کشور شد. ریچارد وینان، استاد تاریخ در کینگز کالج لندن، گفت که اهداف این اعتراض به سختی قابل تعریف است. این اعتراضات به مدت 4 هفته در فرانسه برگزار شد. این قیام که با اعتراض یک گروه دانشجویی آغاز شد، میلیون ها شهرنشین فرانسوی را وارد میدان مبارزه کرد.

بزرگترین اعتراضات جهان

در 22 آوریل که روز زمین نامیده می شود، بیش از 20 میلیون نفر از ده ها هزار نفر در سراسر ایالات متحده به خیابان ها آمدند.

بزرگترین اعتراضات جهان

اعتراضات سال 1968 شامل تشدید درگیری‌های اجتماعی بود که بیشتر در مبارزه با نخبگان بوروکراتیک و نظامی تبلور یافت که پاسخ آنها با تشدید سرکوب سیاسی همراه بود. این اعتراضات علیه امپریالیسم، نژادپرستی، سرمایه داری و فمینیسم و ​​همچنین حمایت از حقوق مدنی و سیاسی شکل گرفت. مهمترین جلوه این رویداد را در اعتراضات اردیبهشت 1347 در فرانسه می بینیم. این اعتراضات دانشجویی با 10 میلیون کارگر بدون رهبر همراه بود، دولت‌های سرکوبگر با اقدامات گسترده پلیس، تیراندازی، اعدام و حتی قتل منجر به برخوردهای اجتماعی در مکزیک، برزیل، اسپانیا، لهستان، چکسلواکی و چین شد. در برلین غربی، رم، لندن، پاریس، ایتالیا، بسیاری از شهرهای آمریکا و آرژانتین، اتحادیه های کارگری و دانشجویی نقش اصلی را ایفا می کنند و از نظر سیاسی نیز سرکوب می شوند.

بزرگترین اعتراضات جهان

در 15 آوریل 1989، دانشجویان پکن تظاهرات گسترده ای را به مدت 6 هفته آغاز کردند. این اعتراضات علیه فساد سیاسی، تورم و اصلاحات اقتصادی در چین بود. شش هفته تظاهرات با محوریت میدان تیان‌آن‌من دنبال شد. به گفته عفو بین الملل، حکومت نظامی در پایان ماه مه اعمال شد. تظاهرات در حدود 400 شهر گسترش یافت. حدود 300000 سرباز به میدان تیان آن من، جایی که بیش از یک میلیون نفر در آن تجمع کرده بودند، فرستاده شدند. در 3 ژوئن 1989، در حالی که معترضان می خواستند آنها را متوقف کنند، ارتش وارد عمل شد. به گزارش نشنال جئوگرافیک، آمار رسمی کشته شدگان حدود 300 نفر بود، اما بلافاصله پس از گزارش هایی مبنی بر مرگ حدود 3000 نفر منتشر شد. با گذشت سه دهه، این اعتراضات هنوز سانسور شده است.

  Spielen Ice Joker Slot Freispiele

بزرگترین اعتراضات جهان

در سال 2020 و در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، قتل یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا موجی از اعتراضات را برانگیخت. این رویداد در 25 می در مینیاپولیس رخ داد و میلیون ها نفر را در میدان اعتراض جمع کرد. این تجمعات اعتراضی در 30 شهر آمریکا با شعارهای «زندگی سیاه پوستان مهم است» و «نمی توانم نفس بکشم» ادامه یافت. پلیس آمریکا 9 دقیقه زانو روی گلوی جورج فلوید گذاشت و او را خفه کرد. 48 ساعت پس از مرگ جورج فلوید، هزاران نفر به خیابان‌های آمریکا ریختند. یک هفته بعد، این اعتراضات به 75 شهر آمریکا رسید. در جریان این اعتراضات 4 هزار نفر دستگیر شدند. به گزارش CNN، در جریان این تظاهرات، دونالد ترامپ دستور مداخله ارتش را صادر کرد.

بزرگترین اعتراضات جهان

بر اساس گزارش هافینگتون پست در 15 فوریه 2003، میلیون ها نفر در بیش از 600 شهر علیه برنامه های جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور ایالات متحده برای حمله به عراق، راهپیمایی کردند. تنها در رم 3 میلیون نفر در این تظاهرات شرکت کردند. اما چند هفته بعد حمله به عراق آغاز شد.

بزرگترین اعتراضات جهان

راهپیمایی میلیونی زنان ۲۰۱۷. یک روز پس از تحلیف دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، تظاهرات گسترده ای علیه سیاست های ترامپ برگزار شد. این تظاهرات برای حمایت از حقوق زنان، اصلاح قوانین مهاجرتی و جلب توجه به نابرابری نژادی، مسائل کارگری و مسائل زیست محیطی برگزار شد.این اعتراضات از واشنگتن دی سی آغاز شد و به تدریج به شهرهای دیگر نیز سرایت کرد.

بزرگترین اعتراضات جهان

اعتراض کشاورزان هندی 2020؛ در سال 2020، 250 میلیون کشاورز هندی علیه سه قانون موقت کشاورزی که توسط پارلمان هند تصویب شده بود، به خیابان ها آمدند. این قوانین شامل قانون تشویق و تسهیل تجارت کشاورزی، قانون قیمت خدمات کشاورزی و قانون اصلاح قانون کالاهای اساسی است و از 28 سپتامبر به اجرا درآمد. این اعتراضات منجر به کشته شدن 70 نفر و خودکشی 4 نفر شد. در ژانویه 2021، دادگاه عالی هند اجرای قوانین کشاورزی را به حالت تعلیق درآورد. رهبران کشاورزان از اجرای دستور توقف استقبال کردند. در 26 ژانویه 2021، روز جمهوری هند، ده ها هزار کشاورز با کاروان بزرگی از تراکتورها راهپیمایی کردند و وارد دهلی شدند. معترضان از مسیرهای از پیش تعیین شده توسط پلیس دهلی منحرف شدند که منجر به خشونت و درگیری با پلیس شد. بعداً معترضان به قلعه سرخ رسیدند و پرچم های اتحادیه کشاورزان و پرچم های مذهبی را بر بالای برج قلعه سرخ قرار دادند. در 19 نوامبر 2021، دولت محلی برای لغو لوایح پیشنهادی ایالتی اقدام کرد و سپس هر دو مجلس لوایح مزرعه را در 29 نوامبر تصویب کردند.

  معرفی جاذبه های عمارت مسعودیه در میدان بهارستان

2022-09-28 11:38:02

دیدگاهتان را بنویسید