بریتانیا در حال ساخت نیروگاه هسته ای به ارزش 20 میلیارد پوند است

دولت انگلستان ساختن یک نیروگاه هسته ای قرارداد جدیدی به ارزش 20 میلیارد پوند (24 میلیارد دلار) در شرق آنگلیا تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، نیروگاه Sizewell C توسط یک شرکت فرانسوی ساخته خواهد شد. گفته می شود این نیروگاه می تواند برق 6 میلیون خانه را تامین کند. این نیروگاه که دارای دو راکتور خواهد بود در کنار نیروگاه اتمی Sizewell B ساخته شده قبلی ساخته می شود که دولت انگلیس بارها تصمیم گیری نهایی در مورد این نیروگاه را به تعویق انداخت اما در نهایت با ساخت آن موافقت شد.

ساخت نیروگاه جدید بخشی از موج جدید نیروگاه های هسته ای است. پس از بروز بحران انرژی و تشدید آن، کشورهای بلوک غرب چندین ماه است که به دنبال ساخت نیروگاه های هسته ای جدید یا استفاده مجدد از نیروگاه هایی هستند که باید متوقف می شد. از سوی دیگر، نیروگاه های هسته ای به دلیل عدم تولید کربن، انرژی سبز محسوب می شوند.

بریتانیا در حال ساخت نیروگاه هسته ای به ارزش 20 میلیارد پوند است

اما این تصمیم در انگلیس با انتقاداتی مواجه شد. برخی می گویند این نیروگاه بسیار گران است و در کوتاه مدت نمی تواند به بهره برداری برسد. از سوی دیگر، موافقان نیروگاه های هسته ای بر افزایش امکانات عملیاتی، خلوص این نوع انرژی، پایداری و امنیت آن تاکید می کنند و می گویند این نیروگاه ها برای استفاده طولانی مدت مناسب هستند و مانند باد به زمان وابسته نیستند. نیروگاه ها

  خطرات استفاده از تلفن همراه قبل از خواب - روزنامه رسالت

دیدگاهتان را بنویسید