برگ های مفید آناناس چربی سوزی می کند

دو سال پیش در مورد نوعی هیدروژل با جذب بالا شنیدیم که در حال خروج است آناناس انجام شد. برخی از دانشمندانی که این هیدروژل را تولید کرده‌اند، اکنون می‌گویند که از برگ‌های آن می‌توان برای جذب چربی‌های مضر از غذاهای اخیراً مصرف‌شده در دستگاه گوارش ما نیز استفاده کرد.

بر اساس اطلس جدید دوونگ های مین و فان تون تانگ، محققان دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) و همکارانشان این مطالعه را با خشک کردن و آسیاب کردن انجام دادند. آنها شروع به ساخت برگ های آناناس کردند که زباله کشاورزی محسوب می شود.

هنگامی که این پودر در یک سیستم آزمایشگاهی که محیط اسیدی دستگاه گوارش انسان را تقلید می کند مورد آزمایش قرار گرفت، مشخص شد که یک گرم از این ماده می تواند 45.1 گرم چربی پخته شده را جذب کند. برای سهولت در خوردن پودر، محققان مقداری از آن را به صورت کپسول و دیگری را به شکل شیرینی ترد و نازکی به نام کراکر درست کردند.

تانگ گفت: پس از مصرف، کپسول یا کراکر ترکیبات چربی مانند چربی های حیوانی را جذب کرده و الیاف پوشش داده شده با چربی را تشکیل می دهد. این توده های چرب مانند سایر غذاهایی که می خوریم ظرف یک تا سه روز از دستگاه گوارش خارج می شوند.

اگرچه خواص مکانیکی برگ های آناناس آن ها را برای این منظور مناسب می کند، اما دانشمندان می گویند که می توان از انواع دیگر ضایعات کشاورزی با محتوای سلولز بالا، مانند تفاله نیشکر، استفاده کرد.

برگ های مفید آناناس چربی سوزی می کند

با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه این پودر در دستگاه گوارش واقعی انسان چقدر موثر است، مورد نیاز است. محققان دانشگاه ملی سنگاپور در حال حاضر به دنبال شرکای تجاری برای توسعه بیشتر این فناوری هستند.

  ما همه سر کار بودیم. هالک ایرانی فتوشاپ بود؟!

دیدگاهتان را بنویسید