برنده دربی کیست؟

بدون شک فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی به همراه اعضای تیم خود در چند روز اخیر زمان زیادی را صرف آنالیز تیم مقابل و رفع نقاط ضعف خود کرده اند. انجام هفت بازی در ابتدای لیگ برتر دو تیم را از نظر رقابتی نسبتاً قرار داد و کیفیت تیم ها نیز تا حد زیادی مشخص شد.

در آستانه دربی صوفیه، بررسی فنی دو تیم و مسائلی که قرار است در دیدار روز شنبه به آن پرداخته شود، کاری است که کارشناسان بهتر می توانند انجام دهند. از این رو دو نفر از کارشناسان این بزرگوار نظرات خود را بیان کردند.

بیانی: امیدوارم استقلال در دربی گل بزند

شاهین بیانی، کاپیتان سابق استقلال که آخرین دوره جام ملت های آسیا را نیز در دستان آبی ها در دست داشت، درباره وضعیت استقلال قبل از دربی 97 گفت: به نظرم وضعیت استقلال نسبت به بازی های قبلی مقابل پرسپولیس بهتر است. با اینکه استقلال الان چهار بازی را نبرده است اما به نظرم این تیم خوش شانس نیست.

استقلال تیمی است که موقعیت گل خوبی برای دروازه حریف ایجاد می کند و گل نشدن توپ ها را باید در نظر گرفت.

وی ادامه داد: استقلال از نظر فنی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و این موضوع در دیدارهای گذشته نیز نشان داده شده است. البته شرایط دربی بسیار متفاوت است. این بازی بازی لحظه هاست و هر تیمی که از فرصت ها بهتر استفاده کند برنده است. به همین دلیل فرهاد مجیدی باید روی موضوع گل نخوردن تیمش کار کرده باشد.

  چه کسی پمپ بنزین را متوقف کرد؟

بازیکنان باتجربه نقش بسیار مهمی در بازی شنبه دارند و از طرفی جوانان استقلال با قدرت حرکت و انرژی بالا می توانند در بازی تاثیرگذار باشند.

پیشکسوت استقلالی با تاکید بر کمبود تماشاگر در دربی گفت: فوتبال بدون تماشاگر چندان جذاب نیست. کمبود تماشاگر قطعا روی کیفیت بازی تاثیر می گذارد و امیدوارم هواداران خیلی زود به ورزشگاه بیایند.

در بیانیه بیش از 25 بازی در دربی پایتخت آمده است که از نتیجه بازی شنبه خوشحال نیستم. در دربی ها فرصت های گل زیادی نصیب تیم ها نمی شود. جنگ هافبک خیلی مهم است و امیدوارم استقلال از این فرصت برای گرفتن 3 امتیاز استفاده کند. اما پرسپولیس هم تیم سخت کوشی است و قطعا آبی ها در دربی کار سختی خواهند داشت.»

نوری: امیدوارم جای خالی سید جلال پر شود

محمد نوری، کاپیتان چند سال اخیر پرسپولیس که سابقه گلزنی در دربی ها را هم دارد، گفت: فکر می کنم دو پیروزی متوالی پرسپولیس در دو بازی اخیر، این تیم را به فرم و شخصیت خوب خود بازگردانده است. قهرمانی

دیدید آنهایی که می گفتند پرسپولیس سقوط کرده دیگر این حرف را نمی زدند و الان همه حس خوبی نسبت به این تیم دارند. قطعا شرایط دربی متفاوت است اما فکر می کنم پرسپولیس می تواند با برد منطقی از زمین مسابقه خارج شود.

وی ادامه داد: من خودم بارها در دربی بازی کردم. در این بازی وضعیت متفاوت است. بازیکنان به دلیل حساسیت بالا نمی توانند بازی معمول خود را انجام دهند و بنابراین رویدادها بسیار مهم هستند. حالا استقلال و پرسپولیس در جدول به هم نزدیک هستند اما در دربی شرایط فرق می کند.

  زنجیره ای 50 خودرویی در خوزستان

نمی توان گفت هر تیمی که در بالای جدول باشد برنده دربی است. مخصوصا الان که برنامه هر هفته عوض میشه. با این حال پرسپولیس شرایط بهتری برای پیروزی در دربی دارد و امیدوارم اتفاقی بیفتد که باعث خوشحالی هواداران شود.»

کاپیتان سابق پرسپولیس با تاکید بر غیبت سیدجلال حسینی در دربی گفت: سیدجلال سربار تیم است. او می توانست با تجربه فوق العاده اش کمک کند اما امیدوارم جای خالی او را پر کنیم و خط دفاعی خوبی ببینیم. غیبت این بازیکن قطعا به نفع استقلال است اما افراد خوبی در تیم هستند که می توانند جای او را بگیرند.

نوری درباره پیش بینی خود از دربی گفت: نتیجه را نمی دانم اما فکر می کنم پرسپولیس در این دیدار پیروز می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس فضای خوبی برای موفقیت های دوردست ایجاد کنند و همه به خواسته هایمان برسیم و هواداران خوشحال شوند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید