برق گران شد!

توانیر رسما تایید کرد که تعرفه برق مشترکان از اول بهمن ماه امسال افزایش می یابد. این در حالی است که به گفته این سازمان دولتی، این افزایش قیمت شامل مصرف کنندگان گران قیمت می شود که برآورد می شود تنها 25 درصد از مشترکان را شامل شود.

در حالی که دولت ابراهیم رئیسی به صراحت اعلام کرده است که قصد ندارد قیمت بنزین را افزایش دهد، اما به نظر می رسد این موضوع در سایر بخش های انرژی وجود نداشته باشد.

در ماه های اخیر تاکنون برخی از مشترکان از محاسبه قیمت برق گلایه داشته اند که پس از دریافت قبوض متوجه شده اند که مشخص است مشترکان پرمصرف هستند و به همین دلیل برق آنها با تعرفه های برق متفاوت محاسبه می شود.

این در حالی است که روز گذشته شرکت توانیر رسما تایید کرد که تعرفه برق مشترکان از اول بهمن ماه امسال افزایش می یابد. این در حالی است که به گفته این سازمان دولتی، این افزایش قیمت شامل مصرف کنندگان گران قیمت می شود که برآورد می شود تنها 25 درصد از مشترکان را شامل شود.

به گفته سخنگوی صنعت برق، حداقل 75 درصد مشترکان از برق به درستی استفاده می کنند و مشمول افزایش تعرفه نمی شوند و تغییری در نحوه محاسبه قبوض برق خود نمی بینند.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: در این راستا مصرف برق مشترکان در حد مدل نرخ یارانه محاسبه می شود.یارانه ها کاهش یافته است.

سخنگوی صنعت برق همچنین با بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه اجرای مصوبه مربوط به آئین نامه محاسبه برق مصرفی مشترکان در کشور حیاتی است، گفت: برق مصرفی مشترکان در دی ماه مشمول این قانون نمی شود. فرمان

  افزایش صادرات ایرانول - زمان خبر

وی ابراز امیدواری کرد: با کاهش مصرف مشترکان پرمصرف به کمتر از حد استاندارد، علاوه بر کاهش قبوض، بتوانند برق پایداری را به ویژه در تابستان تامین کنند.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید