برخی از فرماندهان ارشد روسیه برکنار شدند

پس از سخنرانی مقامات غربی درباره بحران اوکراین، وزارت دفاع بریتانیا او مدعی است که تعدادی از فرماندهان نظامی روسیه برکنار شده اند.

به نوشته روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، وزارت دفاع روسیه مدعی است که روسیه برخی از فرماندهان ارشد نظامی خود را به دلیل شکست در تصرف خارکف و غرق شدن رزمناو موشکی مسکو در ماه آوریل اخراج کرده است.

وزارت دفاع انگلیس در آخرین به‌روزرسانی خود از وضعیت میدانی جنگ روسیه و اوکراین او مدعی است که این فرماندهان به دلیل عملکرد ضعیف در مراحل اولیه تهاجم روسیه به اوکراین تنزل رتبه پیدا کردند.

برخی از فرماندهان ارشد روسیه برکنار شدند

به گزارش ایندیپندنت، مقامات دفاعی بریتانیا گفته اند که ژنرال سرگئی کسل، یکی از فرماندهان ارشد ارتش روسیه به دلیل ناتوانی در تصرف خارکف برکنار شده است.

مقامات وزارت دفاع بریتانیا همچنین ادعا می کنند که ایگور اوسیپوف، فرمانده ناوگان دریای سیاه روسیه، احتمالاً پس از غرق شدن یک کشتی جنگی مسکو در ماه آوریل، برکنار شده است.

21 آوریل بود که مقامات روسیه اعلام کردند رزمناو “مسکو” در مسیر حرکت به سمت بندر به دلیل بدی آب و هوا بر اثر آتش سوزی و انفجار غرق شده است.

در پی غرق شدن مسکو، مهمترین کشتی جنگی روسیه در ناوگان دریای سیاه روسیه، برخی مقامات اوکراینی و غربی می گویند موشک اوکراینی باعث غرق شدن این رزمناو شده است.

وزارت دفاع روسیه یک روز پس از تایید غرق شدن مسکو گفت که روسیه یک کارخانه موشکی در نزدیکی کیف را هدف قرار داده است. به نوشته مسکو تایمز، موشک های این نیروگاه برای هدف قرار دادن مسکو مورد استفاده قرار گرفت.

  خودروی پرنده گواهینامه پرواز دریافت کرد

دیدگاهتان را بنویسید