برای کاهش وزن ماست را با این 5 ماده مغذی بخورید

419907 688 خبر مرکزی

ماست های معمولی که سرشار از باکتری های مفید و حاوی پروتئین هستند، احساس سیری طولانی تری ایجاد می کنند و تأثیر مفیدی بر میکروبیوم روده و یا حتی بر روی سیستم ایمنی بدن دارند.

با افزودن چند غذای مقوی دیگر به ماست، همه ما می توانیم صبحانه ای با کیفیت و سالم داشته باشیم که در رسیدن به وزن مطلوب بسیار موثر است.

اگر ماست در رژیم لاغری شما جایگاه ویژه ای دارد، می توانید از گزینه های ترکیبی زیر استفاده کنید. این گزینه ها عبارتند از:

ماست و بادام: در حالی که برخی آجیل های خام مانند بادام ممکن است کالری و چربی بالایی داشته باشند، استفاده از آنها در ترکیب با ماست ساده به عنوان منبع خوبی از پروتئین می تواند به کاهش وزن بهتر کمک کند.

بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در مجله تحقیقات علوم پزشکی منتشر شد، زنان چاق و مسن‌تر که روزانه ۵۰ گرم بادام خام را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم کالری مصرف می‌کنند، بیشتر از سایرین وزن کم می‌کنند.

ماست و گردو: اگر بادام جزو آجیل های خام مورد علاقه شما نیست، می توانید گردو را با ماست ترکیب کنید تا از فواید ویژه این ترکیب بهره مند شوید. یک مطالعه در سال 2017 توسط مجله تغذیه نشان داد که زنان چاق که در رژیم غذایی کم کالری خود آجیل می خورند، کلسترول تام خون و کلسترول LDL کمتری نسبت به سایرین دارند و حتی فشار خون سیستولیک خود را بعد از 6 ماه کاهش می دهند. آنها آن را به سطح بهتری ارتقا می دهند.

  تمسخر علی کریمی گل محمدی; هواداران شوکه شدند!

بلغور جو دوسر: محققان بارها تاکید کرده اند که بلغور جو دوسر خواص ویژه و اثبات شده ای برای مبارزه با کلسترول خون دارد. به همین دلیل، بلغور جو دوسر در حال تبدیل شدن به یکی از بهترین گزینه ها برای ترکیب با ماست و افزودن به برنامه کاهش وزن است.

مطالعه‌ای در سال 2016 در مجله کالج آمریکایی تغذیه نشان داد افرادی که بلغور جو دوسر را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می‌کردند به مرور زمان اشتهای خود را کاهش دادند، کالری دریافتی روزانه خود را کاهش دادند و احساس شادی بیشتری داشتند. آنها همچنین غذا خوردن را افزایش می دهند.

ماست و بذر کتان: اگر می خواهید مقداری فیبر سالم و تقویت کننده های امگا 3 را به رژیم غذایی قلب خود اضافه کنید، حتما از دانه کتان کمک بگیرید.

ترکیب ماست و بذر کتان نه تنها یک صبحانه مغذی و باکیفیت برای شما فراهم می کند، بلکه می تواند به کاهش وزن نیز کمک کند. تجزیه و تحلیل جامع بررسی چاقی از 45 آزمایش مختلف در سال 2017 نشان داد که مصرف منظم و مداوم بذر کتان با کاهش وزن و همچنین کاهش اندازه دور کمر همراه است.

ماست و گریپ فروت: افزودن گریپ فروت به ماست ساده یکی از بهترین میان وعده های سالم را برای کاهش وزن بهینه به شما می دهد. طبق مطالعه ای که در مجله غذای دارویی منتشر شده است، افراد چاق که گریپ فروت تازه یا آب گریپ فروت تازه و طبیعی مصرف می کنند، در دراز مدت کاهش وزن بیشتری را تجربه خواهند کرد.

  علت برخورد دو قطار در متروی تهران؛ خطا در مدیریت یا فرسودگی ناوگان ؟!

دیدگاهتان را بنویسید