برای مراقبت از کلیه های خود این 8 ماده مغذی را بخورید!

417770 327 خبر مرکزی

کلیه ها مسئول دفع مواد زائد از بدن هستند، بنابراین باید با یک رژیم غذایی سالم از آنها مراقبت کنید.

بیماری‌ها و مشکلات کلیوی یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین بیماری‌هایی است که یک فرد ممکن است در زندگی خود به آن مبتلا شود. در حالی که می توانید با کمک یک رژیم غذایی سالم از کلیه های خود مراقبت کنید.

در اینجا لیستی از غذاها و مواد مغذی مفید برای کلیه ها آمده است: ‌

سبزیجات برگ سبز: سبزیجات برگ سبز حاوی ویتامین C و ویتامین K و همچنین سطوح بالای فیبر و اسید فولیک هستند که فشار خون را کاهش می دهند، قند خون را تنظیم می کنند و در نتیجه از عملکرد کلیه حمایت می کنند.

بلوبری: زغال اخته یکی از بهترین غذاها برای درمان عفونت ادراری است. آب زغال اخته برای دفع سنگ کلیه و پاکسازی آن نیز بسیار مفید است.

زردچوبه: التهاب در بدن باعث بروز بیماری های مختلفی از جمله مشکلات کلیوی می شود که با مصرف زردچوبه می توانید انواع التهاب ها را از بین ببرید. زردچوبه حاوی کارمین است و خواص ضدالتهابی زیادی دارد و همچنین در مبارزه با سنگ کلیه بسیار مفید است.

سیب: یک سیب در روز می تواند سلامت کلی بدن شما را بهبود بخشد. از آنجایی که این میوه فوق العاده حاوی فیبر زیادی است که سموم را جذب می کند، شریک خوبی برای کلیه های شماست. سیب همچنین التهاب را در بدن کاهش می دهد و دستگاه گوارش شما را شگفت زده می کند.

سیر: وقتی با بدن خود مانند معبدی مقدس رفتار می کنید کلیه های شما به درستی کار می کنند. در غیر این صورت کلیه های شما قربانی سموم و التهاب خواهند شد. سیر بهترین گزینه برای پاکسازی بدن از سموم است.

  تغییر جدید در لیگ قهرمانان آسیا

روغن زیتون: روغن زیتون نه تنها برای کلیه ها، بلکه برای سلامت کلی بدن شما نیز مفید است. روغن زیتون باعث کاهش کلسترول، تسکین درد ناشی از سنگ کلیه و کاهش التهاب می شود.

آب لیمو: آب لیمو توانایی پاکسازی کلیه ها و جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه را دارد. آب لیمو سطح سرترات را افزایش می دهد که به کلیه ها کمک می کند از تشکیل سنگ های جدید جلوگیری کنند.

زنجبیل: قبل از اینکه طعم زنجبیل حواس شما را پرت کند، بدانید که در درمان مشکلات کلیوی چه خام، چه پخته، چه به عنوان ادویه یا روغن معجزه است.

خوشبختانه همه این غذاهای جذاب و خوشمزه به راحتی در دسترس شما هستند و کافی است از آنها بیشتر در رژیم غذایی خود استفاده کنید تا سلامتی را به کلیه های خود هدیه دهید.

منبع: 55 آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید