برای درست کردن چای وقت بگذارید!

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا قدیم ها می گفتند چای را اول باید با آب سرد شست و بعد آن را خالی کرد؟ چای محبوب ترین نوشیدنی در بین ایرانیان است که نشانه صمیمیت و دوری است و هر خانواده برای آن آداب و رسومی دارد. در ادامه با روش درست تهیه چای آشنا خواهید شد که در گذشته بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

قدیمی ها معتقد بودند که بهتر است آب سرد را در کتری یا سماور بریزید تا بجوشد نه اینکه آب داغ بریزید تا اعداد زودتر بجوشد، زیرا بعد از ریختن چای لکه هایی شبیه چربی روی فنجان ها ایجاد می شود که به دلیل همان گرمی است. آبی که ریختیم . پس آب سرد بریزید تا چای بهتری داشته باشید.

قوری بهتر است چینی یا شیشه ای باشد و قوری های فلزی طعم دلخواه چای را نمی دهند. همچنین بهتر است کتری را طوری مدل کنید که یک سبدی یا توری تفاله را از آب در حال جوش جدا کند تا بتوان بعد از پخت آن را جدا کرد و دور انداخت. با این کار می توانید مدت بیشتری از چای دم کرده استفاده کنید تا کیفیت آن تغییر نکند.

قدیم ها می گفتند ابتدا چای را با آب سرد بشویید و سپس آب را خالی کنید تا خاک از چای شسته شود و چای شفافتر و بهتری به دست آید بهترین چای چایی است که روی حرارت کم و روی کتری یا سماور دم شود. طعم بهتری دارد و طعم بهتری دارد. چای ایرانی را نباید عجولانه درست کرد و باید به آن زمان داد.

  انهدام باند سلطان شیشه

دیدگاهتان را بنویسید