برای اولین بار خورشید را لمس کنید

مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا اخیراً در حساب اینستاگرام خود منتشر کرده است: «ما خورشید را لمس کردیم.

برای اولین بار در تاریخ، یک سفینه فضایی خورشید را لمس کرد. کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا قبلاً از اتمسفر بالای خورشید که به عنوان تاج خورشید شناخته می شود عبور کرده و از ذرات و میدان های مغناطیسی نمونه برداری کرده است. کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا رسماً اولین فضاپیمایی است که از جو بیرونی خورشید یا تاج خورشید عبور می کند.

این عملیات یک گام بزرگ برای کاوشگر خورشیدی پارکر و یک جهش بزرگ برای علم خورشیدی است. همانطور که فرود روی ماه به دانشمندان اجازه داد تا چگونگی شکل گیری آن را درک کنند، لمس موادی که خورشید از آن ساخته شده است به دانشمندان کمک می کند اطلاعات مهمی در مورد نزدیکترین ستاره ما و تأثیر آن بر منظومه شمسی پیدا کنند.

سنگ پایانی توسط کاوشگر خورشیدی پارکر ناسا در 14 دسامبر در یک کنفرانس مطبوعاتی در نشست اتحادیه ژئوفیزیک پاییز 2021 در نیواورلئان اعلام شد. پارکر در آینده نزدیک به مقصد خود نزدیکتر خواهد شد و پرواز بعدی در ژانویه خواهد بود. اما در حال حاضر، ما این موفقیت بزرگ را جشن می گیریم.

عکس خورشید
این تصویر ترکیبی از 25 تصویر جداگانه است که توسط رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا بین 16 آوریل 2012 تا 15 آوریل 2013 گرفته شده است.

عکس خورشید

این تصویر مناطق فعال خورشید را نشان می دهد. این تصویر مفهومی همچنین تصویری از ورود کاوشگر خورشیدی پارکر به تاج خورشیدی را نشان می دهد.

کاوشگر خورشیدی پارکر که اولین و بزرگترین پیشرفت بشر برای شناخت یک ستاره از نزدیک است، در 12 آگوست 2016 به سمت خورشید رفت و تاکنون موفقیت چشمگیری کسب کرده است و رکورد سریعترین سازه ساخت بشر را شکسته و نزدیک به یک ستاره دانش ما از خورشید را به شدت بهبود بخشید.

  رفتار غرب تاثیری بر موضع اصولی ایران در مذاکرات برجام ندارد

کاوشگر خورشیدی پارکر اولین کاوشگری است که به یک ستاره نزدیک می شود. در 12 آگوست 2018، آژانس فضایی ایالات متحده (ناسا) برای دور زدن برخی از اسرار مرموز این ستاره، اولین کاوشگر خورشیدی خود را به مدار خورشیدی موشک دلتا IV، متعلق به انجمن موشک پرتاب آمریکا (ULA) پرتاب کرد. آشکار کردن.

این فضاپیما توسط آزمایشگاه فیزیک دانشگاه جانز هاپکینز در سال 2009 طراحی و ساخته شد و در اواسط ژوئن 1996، سازمان ملی هوانوردی و فضایی ایالات متحده (ناسا) از پرتاب اولین کاوشگر خورشیدی خود خبر داد. خورشید به دور خود می چرخد ​​تا بخش هایی از اسرار ستاره را فاش کند.

ابتدا قرار بود پارکر در سال 2015 راه اندازی شود. پس از آن تاریخ پرتاب به تابستان 2018 موکول شد و در نهایت 11 آگوست به عنوان تاریخ نهایی پرتاب انتخاب شد که در آخرین لحظه به 12 آگوست 2018 موکول شد.

این کاوشگر که در ابتدا Solar Probe Plus نام داشت، بعدها به نام یوجین پارکر، اخترفیزیکدان یا اخترفیزیکدان آمریکایی، به کاوشگر خورشیدی پارکر تغییر نام داد. این اولین بار است که فضاپیمای ناسا به نام یک فرد زنده نامگذاری می شود.

یوجین پارکر یک اخترفیزیکدان آمریکایی است که حدود 60 سال پیش مقاله ای را منتشر کرد و در آن مواد مغناطیسی پرسرعتی را که از خورشید ساطع می شود توصیف کرد.

کاوشگر خورشیدی پارکر مجهز به سپرهای حرارتی فوق العاده مقاوم است که دمای 1377 درجه سانتیگراد (2500 درجه فارنهایت) را تحمل می کند و هنگام نزدیک شدن به خورشید و با وجود دمای محیط، به گونه ای طراحی شده است که دمای داخل آن 30 درجه سانتیگراد باقی بماند. . ماندن.

  عکس/ تیپ جنجالی گرمی 2022 جاستین بیبر

این به لطف یک صفحه کامپوزیت کربن 114 میلی متری با یک محافظ حرارتی تعبیه شده در بدنه پروب امکان پذیر است. سپر حرارتی که حدود 73 کیلوگرم وزن دارد، در واقع یک ساختار بسیار سبک از دو پنل و یک هسته فوم 4.5 اینچی است که 97 درصد آن را هوا تشکیل می دهد.

این فضاپیما همچنین دارای محفظه ای است که نمونه هایی از ذرات پرانرژی را جمع آوری می کند. آنت دالبو، مدیر اجرایی پروژه، دوربین را قوی ترین ابزار کاوشگر کوچک نامید.

کاوشگر خورشیدی پارکر اخیراً برای دهمین بار به دور خورشید چرخید و در 21 نوامبر در ارتفاع 8.5 میلیون کیلومتری از سطح ستاره در حال سوختن فرود آمد. خورشید گرفتگی که رکورد جدیدی را برای پارکر از نظر سرعت و مسافت ثبت کرد، در ساعت 4:25 به وقت شرقی (12:55 تهران) رخ داد.

در آن زمان پارکر با سرعت 586864 کیلومتر در ساعت حرکت می کرد. این یک نقطه عطف در میانه راه برای کاوشگر خورشیدی پارکر بود که ماموریت خود را در 16 نوامبر آغاز کرد. این ماموریت تا 26 نوامبر (26 دسامبر) به طول انجامید.

قله و حضیض خورشیدی ( حضیض و آفلیون ) موقعیتی است در مدار اطراف خورشید یا هر جسم دیگری که در آن جسم در دورترین و نزدیکترین فاصله از مرکز خورشید قرار دارد.

فضاپیمای پارکر داده‌های علمی را که عمدتاً شامل ویژگی‌ها و ساختارهای باد خورشیدی و محیط غبارآلود نزدیک به خورشید است، از 23 دسامبر تا 9 ژانویه به خورشید ارسال خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید