برافراشتن پرچم کردستان در دیدار با رئیس جمهور + عکس

آمارها حاکی از آن است که کردستان در انتهای جدول توسعه و در راس جدول محرومیت و آسیب های اقتصادی قرار دارد، استانی که ظرفیت خدادادی آن بسیار بیشتر از حد تصور است، اما با توجه به رئيس جمهور به درستی استفاده نشده است.

اوایل هفته سوم تیرماه بود که خبری در تابستان رسانه ها منتشر شد کردستان پاچید: «کردستان مقصد بیست و هفتمین سفر روز جمعه است رئيس جمهور با تحقق این سفر، مهمان نوازی کردها که همیشه زبانزد است، این بار تقدیم هیئت دولت سیزدهم شد.

راه های منتهی به استادیوم 22 جولان -محل دیدار مردمی دکتر رئیسی- با وجود شلوغی و مسدود شدن، اما با پای پیاده از میدان لشگر و چهارراه حاجی آباد به محل رسیدند، جمعیت زیادی بیرون دروازه ورزشگاه منتظر ورود بودند. پس از تشریفات امنیتی برای بردن آنها به سالن، اتوبوس هایی در خیابان مقابل استادیوم صف کشیده اند که مردم را از نقاط مختلف شهر به اینجا آورده اند تا ترافیک خیابان های منتهی به جولان 22 را کاهش دهند.

پیرمردهای آزازنان با لباس کردی، زنان کرد با همان وقار و متانت همیشه، جوانانی پرشور و سرزنده و کودکانی شاد و پر از هیاهوی کودکانه، همه به اینجا رفته اند تا کردها را برای خود سنگ تمام نگذارند. مهمان. مردم از دور و نزدیک به سالن 6000 جولان 22 سنندج آمدند تا بگویند کمرشان زیر بار گرانی و گرانی خم شده است اما ابروی انقلابی خود را خم نکرده اند.

پرچم های کوچکی بود که هر بار که موسیقی کردی و حماسی می نواختی، بالای دستانشان به اهتزاز درمی آمد تا تیری باشد در چشم و دل همه کسانی که می خواهند ایرانی ترین مردم را غیر از ایران بدانند.

  فاصله گذاری اجتماعی زنبورها

در سالن غوغایی است و آهنگ هایی از «هاکی جوان» (سرزمین زیبای) کردستان در حال پخش است و هر بار که صدای موسیقی بالا می رود مردی میانسال با نوجوانی که پرچم ایران را در دست دارد، چوپی به دست می گیرد و پا به پا می کند. زمینه عشق به کشور وجود دارد.

هاشم سبحانی اهل روستای سپیران بخش کلاترزان شهرستان سنندج، روستایی 80 خانواری در 45 کیلومتری سنندج است. از او می پرسم چرا آمد؟ با همان لهجه با شکوه و شیرین کردی به استقبال رئیس جمهور عزیزمان پاسخ می دهد…

آیا در روستا مشکل دارید؟ می گوید: چرا 5 کیلومتر جاده روستا آسفالت نیست و آب آشامیدنی نداریم.

رئیس جمهور ظهر امروز در جمع مردم سقز گفت: یکی از مشکلات کردستان بحث آب شرب است که با وجود منابع آبی فراوان نباید برای مردم مشکلی ایجاد کند. آیت الله رئیسی همچنین گفت: در مصوبات سفر امروز به این موضوع رسیدگی خواهد شد.

آقای سبحانی گفت اگر مریض داشته باشیم 500 هزار تومان برای ما هزینه دارد که او را به شهرستان بیاوریم. وی تاکید کرد که ما مردم ایران هستیم و امیدواریم مشکلات ما در این دولت مردمی حل شود.

وقتی صحبت ما به اینجا رسید مرد کناری خود را رحمان سبحانی از دهیاری معرفی کرد و گفت: بیکاری جوانان ما یکی از مشکلات اصلی روستاست چون شغل ندارند به روستا می روند. ارتفاعات مریوان

می گوید امکانات لازم برای دامپروری و کشاورزی را دارد اما شرایط طبیعی مانع ما شده و این فرصت را از ما گرفته است. صحبت های بعد از ظهر رئیس جمهور را هنوز به خاطر دارم که گفت: دولت سیزدهم مصمم به فعال سازی اقتصاد روستایی است. هماهنگی صحبت های اهالی روستا با اظهارات رئیس جمهور نشان داد که آیت الله رئیسی با آگاهی کامل از مشکلات کردستان به استان آمده است.

  موتورسواران به 7 زن راننده در بزرگراه تجاوز کردند

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه راه های بقای روستاییان در روستاها باید بررسی و تضمین شود، افزود: در صورت لزوم باید اقدام شود و در این زمینه دولت و بانک ها موظف به پرداخت تسهیلات به کشاورزان باشند.

ایجاد بازار فروش محصولات کشاورزی، کمک به کشاورزان و پرداخت مشوق ها از جمله راهکارهایی است که به گفته رئیس جمهور می تواند از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کند.

برافراشتن پرچم کردستان در دیدار با رئیس جمهور + عکس

سالن 6000 نفری جولان لبالب 22 پر است و سوزن آن جایی برای افتادن ندارد و صورتجلسه به دیدار مردمی با رئیس جمهور نزدیک می شود.

ناصر رحمانی اهل روستای احمد کار زرین شهرستان دیواندره نیز 120 کیلومتر را طی کرد و به دیدار رئیس جمهور محبوب آمد.

بیکاری، گرانی و محرومیت از مشکلات روستایشان است و انتظار دارند دولت وام های کم بهره را پرداخت کند.

مجری مراسم «لبیک اللهم لبیک سر دوده» و جمعیت حاضر او را همراهی می کنند، این دیدار در آستانه عید سعید قربان می تواند نویدی برای سیدابراهیم رئیسی برای شکستن بت محرومیت کردستان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید