برادرکشی برای مخالفت با ازدواج

419716 652 خبر مرکزی

تحقیقات درباره مرد جوانی که خواهرش را به دلیل مخالفت با ازدواجش کشته بود، آغاز شد که راز این جنایت پس از دستگیری یک سارق فاش شد. پلیس آبادان که چندی پیش سارقی به نام حمید را شناسایی کرده بود در تعقیب او و تلاش برای دستگیری او بود.

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه دو روز پیش گزارش شد متهم فراری در یکی از خیابان های شهر دیده شده است. بنابراین مأموران برای دستگیری حمید آمدند، اما با دیدن پلیس در یکی از پله های او تصمیم گرفت سوار بر موتورسیکلت فرار کند.

موتورسیکلتش را وسط خیابان رها کرد و به گوشه ای خزید و اسلحه به دست گرفت. مرد مسلح برای فرار از دست پلیس شروع به تیراندازی کرد، سپس به امید فرار به خانه بازگشت و سعی کرد از طریق حیاط خلوت فرار کند. مأموران که همچنان در حال آزار و اذیت سارق بودند، بارها از وی خواستند که مقاومت را متوقف کند و تسلیم شود، اما وقتی کارگر تذکر مکرر دریافت نکرد، طبق قانون استفاده از سلاح نیز شروع به تیراندازی کردند.

این تعقیب و گریز آتش زا مدتی ادامه یافت و مأموران موفق شدند به حمید نزدیک شده و با استفاده از فنون رزمی وی را خلع سلاح و دستگیر کنند. متهم که علاوه بر سلاح گرم، چاقوی او نیز کشف شد، پس از انتقال به کلانتری مورد بازجویی قرار گرفت. او که چاره‌ای جز اعتراف به جنایات خود نداشت، اعتراف کرد که در 20 فقره سرقت مسلحانه دست داشته است.

حمید جزئیات دزدی های وحشیانه اش را گفت. ماموران که مشکوک بودند این مرد جنایات بیشتری مرتکب شده است به بازجویی از او ادامه دادند تا اینکه پسر جوان با ناباوری در مورد قتل صحبت کرد و گفت خواهرش را کشته است.

  در تاریخ نود دقیقه تصمیمات وزارت صمت برای یک خودروساز خصوصی

متهم گفت: خواهرم خواستگاری داشت که من او را دوست نداشتم و مخالف ازدواج آنها بودم. من این موضوع را مطرح کردم اما فایده ای نداشت و وقتی دیدم نمی توانم جلوی این رابطه را بگیرم، خواهرم را کشتم. متهم هم اکنون در بازداشت به سر می برد و جزئیات جنایت در دست بررسی است.

قتل یکی از اعضای خانواده در مخالفت با ازدواج قبلی نیز منجر به جنایت شده است. راز قتل یک زن اخیرا فاش شد که فرزندانش مخالف ازدواج مجدد او هستند. این زن 51 ساله ساکن یکی از روستاهای استان کرمان در زمستان سال 97 به طرز مرموزی ناپدید شد.

برادر این زن بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع داد تا تحقیقات درباره خواهرش آغاز شود. فرزندان این زن میانسال در بازجویی گفتند مادرشان روز حادثه برای انجام کاری از خانه خارج شده و قرار است به زودی برگردد اما دیگر خبری از او نشده و نمی دانند چه بر سر مادر آمده است. .

تحقیقات پلیسی از آن زمان تا کنون ادامه دارد اما اثری از زن میانسال به دست نیامده است و این راز همچنان یک معما باقی مانده است. در این میان برادر این زن که معتقد بود برادرزاده هایش رازی را پنهان می کنند از پیگیری ماجرا دست برنمی داشت تا اینکه چندی پیش به سرنخ هایی رسید که از جنایت هولناکی خبر می داد.

او به این نتیجه رسید که برادرزاده هایش مادرشان را کشته اند. به همین دلیل دوباره به پلیس مراجعه کرد و این بار دلایل خود را ارائه کرد. سپس فرزندان مقتول مجددا مورد بازجویی قرار گرفتند تا اینکه در نهایت یکی از پسران راز جنایت را فاش کرد و گفت به دلیل مخالفت با ازدواج مادرش این کار را انجام داده اند.

  حاتمی: می گویند از اضطراب حرف نزنید، دروغ می گویند، اشتباه می کنند

متهم توضیح داد: مادرم قصد ازدواج مجدد داشت و من و خواهرم و دامادم مخالف بودیم. هر چه تلاش کردیم جلویش را بگیریم، او تصمیمش را گرفته بود.

ما نمی خواستیم پدرمان با دیگری ازدواج کند، بنابراین تصمیم گرفتیم او را بکشیم. زمستان سال 1376 بود و یک روز که من و مادرم بر سر این موضوع با هم دعوا می کردیم، او را با چوب کشتیم و بدنش را با بنزین آتش زدیم و تصمیم گرفتیم که مخفی بماند، اما عمویم که همان او است. در ابتدا مشکوک بود، به پلیس رفت و راز ما را فاش کرد. متهمان این پرونده همچنان در تعقیب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید