«برادران لیلا» رسما توقیف شد

سازمان سینمایی اعلام کرد: پروانه نمایش فیلم سینمایی «برادران لیلا» به دلیل تخلف و تخلف از مقررات از سوی تهیه کننده و کارگردان آن صادر نمی شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، دفتر نظارت و اکران سینمایی سازمان سینمایی در اطلاعیه ای اعلام کرد: پروانه نمایش فیلم «برادران لیلا» به دلیل تخلف و تخلف صادر نمی شود. از مقررات

متن اطلاعیه اداره کل نظارت بر اکران و اکران فیلم ها به شرح زیر است:

«برادران لیلا» به کارگردانی سعید راستی بدون طی مراحل تشریفاتی و قانونی به جشنواره فیلم کن فرستاده شد. از آنجایی که این فیلم بدون اخذ پروانه نمایش و بدون رعایت مقررات و بر خلاف مقررات حضور آثار در محافل و جشنواره های بین المللی بر اساس (ماده 5 آیین نامه نظارت بر اکران فیلم ها، اسلایدها) اکران می شود. فیلم‌ها و مجوزها) و علی‌رغم اصرار مسئولان، سازمان سینمایی به دلیل رعایت قوانین و مقررات به جشنواره فیلم کن فرستاده شد. بهش نگاه کن.

با همکاری عوامل سازنده فیلم برادران لیلا توسط سازمان سینمایی اکران شد و برای کمک به فیلم با توجه به اهمیت حضور بین المللی سینمای ایران مقرر شد که تهیه کننده و کارگردان برای ارائه فیلم نهایی پروانه نمایش دریافت کنند. نسخه جشنواره فیلم کن عناصر و اصلاحات لازم را اعمال خواهد کرد که برخی از آنها حتی در سناریوی مصوب شورای صدور پروانه که حتی در یکی از موارد اعلام شده محقق نشد، دیده نمی شود.

با وجود لهجه ها و هشدارهای لازم برای رعایت قانون و با آگاهی و آگاهی تهیه کننده و کارگردان از عواقب هر تخلف، متاسفانه فیلم بدون کمک و اصلاح در جشنواره کن به نمایش درآمد.

  پایان رکود بورس؟!

همانطور که بازیگران اصلی فیلم نشان داده اند با اصرار بر ادامه مسیر اشتباه، نمایش فیلم در جشنواره کن را به نمایش در سینماها و تماشاگران محلی ترجیح می دهند.

از این رو، فیلم برادران لیلا بر اساس اصل «قانون، استانداردسازی و عدالت محوری» و به دلیل تخلف عمدی و رفتار مغایر با قوانین و مقررات از جمله: شرکت در جشنواره های خارجی بدون عبور از مجرای قانونی و اخذ مجوز ساخته شده است. پروانه نمایش، نقض قوانین و اصرار بر ارائه نسخه اصلاح نشده علیرغم تعهدات و تداوم تخلف و ادامه آن حتی پس از جشنواره فیلم کن و جشنواره مونیخ و در نهایت اعلام رسمی کارگردان محترم مبنی بر عدم عدم پذیرش تصحیح فیلم را قبول کنید، این فیلم «تا زمانی که موانع برداشته نشود حق دریافت مجوز برای نمایش را نخواهد داشت.»

جدیدترین ساخته سعید روستایی با بازی سعید پورصمیمی، ترانه علیدوستی، پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی و …. جایزه فایفر را در جشنواره کن دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید