بدن در چه ساعتی از روز شارژ می شود؟!

این کارشناس سبک زندگی گفت: به طور کلی اعضای اصلی بدن بین ساعت 9 تا 12 شب شارژ می شوند و افرادی که در این ساعات نمی خوابند نمی توانند انرژی کافی برای روز بعد دریافت کنند. در نتیجه همیشه خسته هستند.

حسن اکبری کارشناس سبک زندگی اسلامی در شبکه جام جم از شش مورد لازم برای زندگی سالم از نگاه ابن سینا می گوید.

او بر اهمیت چیزهای ضروری مانند خوابیدن و درست غذا خوردن تاکید کرد و به تاثیر آنها بر زندگی نگاه کرد.

کارشناس سبک زندگی اسلامی گفت: تخصص اصلی من در زمینه آسیب شناسی سلولی است. در گذشته افرادی مانند ابن سینا بدن و اعضای آن را می شناختند، اما اکنون بدن انسان را با سلول های آن می شناسند.

اکبری افزود: امروزه علم می داند که 6 میلیون گلبول قرمز در یک سر خودکار جای می گیرد. سیستمی که سلول ها را اداره می کند پیچیده تر از یک حالت است. برای اینکه سیستم سلولی به درستی کار کند، افراد به انرژی نیاز دارند که به آن اتیولوژی می گویند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی گفت: به طور کلی می توان گفت که ساختار سلول ها شباهت زیادی به خودرو دارد و مانند موتورهایی هستند که با سوخت کار می کنند.

اکبری ادامه داد: افراد برای عملکرد بهتر سلول های بدن باید شش مورد را رعایت کنند که ابن سینا نیز به آن اشاره کرده است. اولین نیاز برای عملکرد بهتر سلول، هوای سالم است. سپس می توان به غذای سالم، خواب کافی، ورزش، جذب و ترشح مناسب مواد مغذی ضروری اشاره کرد.

  روایتی از شرایط سخت دختران در خوابگاه ها

وی گفت: در نهایت توصیه می شود افراد از استرس و اضطراب دوری کنند و احساس خوبی داشته باشند. این نیازها بین نوزادان و سالمندان یکسان است و افراد صرف نظر از سن باید از آن پیروی کنند تا زندگی بهتری داشته باشند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی افزود: ابوعلی سینا از ارتباط معنوی انسان با خدا نیز به عنوان یک ضرورت یاد کرد. به گفته وی، فردی که تمام نیازهای قبلی را برآورده کند، اما ارتباط معنوی با خدا نداشته باشد، نمی تواند به سلامت نهایی خود برسد.

اکبری گفت: اکنون یکی از مشکلات اساسی جوامع بی نظمی و جابجایی زمان خواب است. امروزه مردم خیلی دیر به خواب می روند، بنابراین نمی توانند در ساعات مناسب کار کنند و به سر کار برسند.

وی یادآور شد: افرادی که از ساعت 15 تا 15 می خوابند نمی توانند تاثیر خوبی در جامعه داشته باشند. به طور کلی، اندام های اصلی بدن بین ساعت 9 تا 12 شب شارژ می شوند و افرادی که در این ساعات نمی خوابند، نمی توانند انرژی کافی برای ادامه روز بعد دریافت کنند، بنابراین همیشه خسته هستند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی گفت: در اسلام ائمه اطهار می فرمایند مسلمانان زود می خوابند و زود بیدار می شوند. انسان ها موجودات روزمره ای هستند که در نور روز کار می کنند، بنابراین بهتر است افراد زمان خواب خود را مدیریت کنند. اقداماتی مانند خواب مناسب، ورزش و تغذیه مناسب می تواند کیفیت زندگی را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

اکبری ادامه داد: یک ساعت بیولوژیکی در بدن انسان وجود دارد که تمام هورمون ها و سلول های بدن را کنترل می کند. زمانی که این ساعت می شکند، افراد دچار مشکلاتی مانند ناباروری و اختلالات هورمونی می شوند. این واکنش در زنان بیشتر دیده می شود و تأثیر شدیدتری دارد.

  حشمت مهاجرانی در بیمارستانی در امارات بستری شده است

وی افزود: سلامت انسان نیز به صورت مثلثی معرفی می شود که از هر طرف شامل تغذیه سالم، دارو و اقدامات درمانی است. بر اساس این مثلث بهداشتی، متخصصان و پزشکان باید ابتدا رژیم غذایی بیماران خود را قبل از تجویز دارو تغییر دهند تا از بهترین راه برای سلامت مراجعین اطمینان حاصل کنند.

کارشناس سبک زندگی اسلامی افزود: در نهایت مردم برای داشتن زندگی سالم باید از طب سنتی و نوین به درستی استفاده کنند. ترکیب این دو در حال حاضر پزشکی پست مدرن نامیده می شود که در آن ابتدا سبک زندگی بیمار مورد مطالعه قرار می گیرد و سپس افراد به سمت مصرف دارو هدایت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید