بدن به چه میزان ویتامین C نیاز دارد؟

مطالعه ای که در مجله بین المللی مواد مغذی منتشر شد و در دانشگاه نیو اوتاگو انجام شد، میزان مناسب ویتامین C مورد نیاز یک فرد را در مقایسه با وزن بدن او و حداکثر ارتقای سلامت سیستم ایمنی را تعیین کرد.

به گزارش مدیکال اکسپرس؛ این مطالعه نشان می دهد که به ازای هر 10 کیلوگرم وزن اضافی، یک فرد روزانه به 10 میلی گرم ویتامین C اضافی نیاز دارد که به بهبود سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

مطالعات قبلی افزایش وزن را با سطوح پایین‌تر ویتامین C مرتبط دانسته‌اند، اما این اولین مطالعه‌ای است که تخمین می‌زند که یک فرد به چه مقدار ویتامین C اضافی در روز نسبت به وزن بدن خود برای کمک به حداکثر رساندن سلامت خود نیاز دارد.

کارشناسان توضیح می‌دهند که یافته‌های جدید این مطالعه پیامدهای مهمی برای سلامت عمومی بین‌المللی دارد، به‌ویژه با توجه به همه‌گیری فعلی COVID-19، زیرا ویتامین C یک ماده مغذی مهم است که ایمنی را حفظ می‌کند و به محافظت از بدن در برابر موارد کمک می‌کند. بیماری های ویروسی شدید حیاتی هستند.

اگرچه هیچ مطالعه خاصی در مورد رژیم غذایی COVID-19 انجام نشده است، کارشناسان پیشنهاد می کنند که این یافته ها ممکن است به افراد چاق کمک کند تا بهتر از خود در برابر چنین بیماری هایی محافظت کنند.

افزایش وزن و بیماری های ویروسی

ما می دانیم که چاقی یک عامل خطر برای COVID-19 است و بیماران چاق بیشتر از علائم پس از عفونت رنج می برند. ما همچنین می دانیم که ویتامین C برای عملکرد خوب سیستم ایمنی ضروری است و به مبارزه با گلبول های سفید خون کمک می کند. با عفونت ها عمل می کند؛ بنابراین، نتایج این مطالعه نشان می دهد که افزایش دریافت ویتامین C در اضافه وزن ممکن است گام خوبی برای حفظ ایمنی بدن باشد.

  پاستا را به روشی خوشمزه تر بپزید

ویتامین C و ذات الریه

ذات الریه نیز یکی از عوارض عمده COVID-19 است و بیماران مبتلا به ذات الریه دارای سطوح پایین ویتامین C هستند و مطالعات بین المللی نشان می دهد که ویتامین C احتمال و شدت ذات الریه را کاهش می دهد، بنابراین یافتن سطوح مناسب این ویتامین می تواند به پیشگیری از سیستم ایمنی بدن کمک کند. .

افراد دارای اضافه وزن

این مطالعه میزان مورد نیاز ویتامین C را برای افراد دارای اضافه وزن مشخص کرد، بنابراین یک فرد با وزن 60 کیلوگرم به طور متوسط ​​روزانه 110 میلی گرم ویتامین C مصرف می کند که برای هر فرد و یک نفر یک مقدار طبیعی است. با وزن 90 کیلوگرم برای رسیدن به این هدف و مقدار بهینه 140 میلی گرم در روز باید 30 میلی گرم ویتامین C اضافی مصرف کند در حالی که یک فرد با وزن 120 کیلوگرم به 40 میلی گرم ویتامین C اضافی در روز نیاز دارد تا به 150 برسد. میلی گرم در روز.

نویسندگان این مطالعه توضیح می دهند که ساده ترین راه برای افزایش مصرف روزانه ویتامین C و کمک به کاهش وزن، افزایش مصرف غذاهای غنی از ویتامین C مانند میوه ها و سبزیجات یا مصرف مکمل ویتامین C است.

دیدگاهتان را بنویسید