بحران آلودگی هوا؛ کارمندان در تهران از راه دور می شوند؟!

شاهسونی گفت: گروه های حساس مانند سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان تا حد امکان در سطح شهر تردد نکنند.

عباس شاهسونی، رئیس اداره سلامت هوا و تغییرات اقلیمی مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت، با بیان اینکه 16 ایستگاه در تهران برای همه گروه‌ها ناسالم هستند، گفت: این مناطق دارای شاخص بالای 150 هستند. در منطقه ۲ شاهد بدترین وضعیت آلودگی هستیم و کیفیت هوای این منطقه بسیار ناسالم است.

وی افزود: آلودگی هوا به معضلی جدی در پایتخت تبدیل شده است. برای این منظور کارگروه اورژانس استان تهران باید سریعا وارد عمل شود.

شاهسونی گفت: غلظت آلاینده های گرد و غبار 0.5 بعدازظهر در برخی مناطق تهران 6 برابر دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت برای مواجهه روزانه است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی میزان تماس روزانه با آلاینده ها 0.5 بعد از ظهر و 15 میکروگرم بر متر مکعب است و در برخی نقاط تهران غلظت ذرات بین 4 تا 7 میکروگرم بر متر مکعب است. که حداقل 6 برابر بیشتر از دستورالعمل های سازمان بهداشت جهانی است. «محدودیت مجاز است.

رئیس گروه سلامت هوا گفت: کمیته اورژانس هوایی استان تهران باید درباره شرایط آلودگی هوا تصمیم قاطع بگیرد. در حال حاضر در وضعیت اضطراری به سر می بریم و بر اساس دستورالعمل در این زمان، دورکاری و کاهش ساعات کاری کارکنان باید در دستور کار قرار گیرد.

شاهسونی با اشاره به اینکه اقشار آسیب پذیر مانند سالمندان، بیماران تنفسی و قلبی، زنان باردار و کودکان تا حد امکان از تردد در سطح شهر خودداری کنند، افزود: ورزشکاران از ورزش در فضای باز پرهیز کنند و افرادی که در محل کار حضور دارند کمتر در فضای باز حضور داشته باشند. . “دوباره حضور داشته باش.

  توجه؛ کووید-22 در راه است!

دیدگاهتان را بنویسید