با ۷ قانون طلایی راه موفقیت را هموار کنید

فرادید| همه ما در مقطعی از زندگی به موفقیت خود شک داریم. موفقیت چیست؟ آیا می توانیم بدون اینکه بدانیم برای چه چیزی تلاش می کنیم، راه موفقیت را هموار کنیم؟

به گزارش فراد؛ واقعیت این است که معنای موفقیت برای افراد مختلف متفاوت است. برای بسیاری از ما، این ثروت و آزادی است. به عنوان یک کارآفرین، می توانم انتخاب کنم که کجا، چه زمانی و با چه کسی کار کنم، این برای من بسیار مهم است. اما برای دیگران، موفقیت می تواند شغلی باشد که برای آنها شادی به ارمغان می آورد، پرداخت قبوض را تضمین می کند و امنیت را تضمین می کند.

مهم است که خود را با دیگران مقایسه نکنید، زیرا این کار شما را به موفقیت نزدیک نمی کند. شما حتی ممکن است یک میلیونر باشید، اما احساس ناراحتی کنید. اگر 16 ساعت در روز کار می کنید، وقت خود را با خانواده خود نمی گذرانید و آخرین باری که در تعطیلات بودید را به یاد نمی آورید، آیا واقعاً موفق هستید؟

مسیر موفقیت من بسیار طولانی بوده است. من سالهای زیادی را صرف آزمایش اولین اجرای خود کردم. هزاران دلار خرج تبلیغات کردم تا به مخاطبانم برسم، اما فایده ای نداشت. شب های زیادی می خوابیدم چون نگران حقوق و کارم بودم و همه اینها روی زندگی شخصی و سلامتی من تأثیر منفی داشت.

من هم نمی خواهم این اتفاق برای شما بیفتد. به همین دلیل است که من 7 قانون طلایی را با شما در میان می گذارم که آنها را در هموار کردن مسیر موفقیت خود مؤثر دانستم.

1 تفکر خود را تغییر دهید

معمولاً مانع ما برای موفقیت ربطی به مجموعه مهارت یا حمایت مالی ندارد، همه چیز به طرز فکر ما بستگی دارد. به عنوان مثال کارآفرینی را در نظر بگیرید. بزرگترین مانع موفقیت برای اکثر صاحبان مشاغل این ایده است که تجارت آنها فروش یک محصول یا ارائه خدمات است. شما تمام انرژی خود را برای رسیدن به این هدف صرف می کنید، اما مشتری بالقوه شما هرگز نام کسب و کار شما را نشنیده است، پس چرا باید از شما خرید کند؟

کسب و کار شما فروش نیست، بلکه «بازاریابی» یک محصول یا خدمات است. اگر می خواهید موفق شوید، باید طرز فکر خود را تغییر دهید.

  هواشناسی ایران امروز ۱۳۰۱/۰۳/۱۸

همین توصیه در مورد افرادی که به دنبال ترفیع یا کسانی هستند که به دنبال تغییر شغل هستند صدق می کند. چه چیزی شما را از رقبای خود متمایز می کند؟ چرا باید شما را استخدام کنند؟ روی مهارت ها یا تجربیاتی که دارید تمرکز نکنید. چه چیزی به دست آورده اید که می تواند برای شرکت دیگری جذاب باشد؟

در هر دو مورد، درک نقاط درد در بازار هدف و نحوه درمان آنها مهم است.

2. کمک بخواهید

با ۷ قانون طلایی راه موفقیت را هموار کنید

اگر احساس می کنید به کمک نیاز دارید، شرمنده نیست. راه موفقیت به معنای تنها بودن نیست.

متأسفانه در مدرسه عادت می کنیم به تنهایی کار کنیم و یاد می گیریم برای یافتن راه حل به عقل خودمان تکیه کنیم، اما این طرز تفکر در زمینه کار، رسیدن به هدف را دشوار می کند.

برای موفقیت در کسب و کار، باید بتوانید برای رسیدن به اهداف خود به کمک همکاران یا مربیان خود تکیه کنید. الیور نازارین در مطالعه ای دریافت که 76 درصد از افراد موفق حضور مربی را برای موفقیت خود بسیار مهم می دانند.

داشتن مربی روشنگری و نقشه راه موفقیت است، به شرطی که فرد مناسبی را برای مربی خود انتخاب کنید. چنین فردی طرز فکر شما را به چالش می کشد، توصیه های عملی می کند و شما را مسئول آن می داند. مهمتر از همه، او موفقیت شما را می ستاید زیرا روی موفقیت شما سرمایه گذاری کرده است و موفقیت شما بازتابی از مربیگری او است. پس از دریافت کمک نترسید!

3. تفویض اختیار را بیاموزید

موفق ترین افراد دنیا در یک چیز مشترک هستند: آنها محدودیت های قدرت خود را می شناسند و انرژی خود را در آنجا متمرکز می کنند و بقیه را رها می کنند. به نقل از ریچارد برانسون:

“هنر تفویض اختیار یکی از مهارت های کلیدی است که هر کارآفرینی باید به آن تسلط داشته باشد.”

طبق گزارش Xero، 77 درصد از صاحبان مشاغل به شدت خسته هستند. گالوپ همچنین در سال 2018 گزارش داد که 44 درصد از کارمندان گاهی اوقات احساس خستگی شدید می کنند. وقتی از نظر جسمی و روحی در بدترین حالت خود هستید، چگونه می توانید بهترین کاری را که می توانید انجام دهید؟

  بازی Bazivu هفته آینده اکران خواهد شد

یادگیری تسلیم شدن دشوار است، اما 80 درصد کار بهتر از 100 درصد مسئولیت است. برای داشتن یک کسب و کار سودآور باید یک «تیم» کار کند نه یک فرد. چه صاحب کسب‌وکار باشید و چه یک رهبر جاه‌طلب، باید بدانید که تیم شما به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع‌تر از زمانی که می‌خواهید فقط به خودتان تکیه کنید، به اهداف خود برسید. به همین دلیل است که باید تیمی داشته باشید که به آن اعتماد داشته باشید و بدانید که قادر به کار مستقل است.

4. از شکست نترسید

با ۷ قانون طلایی راه موفقیت را هموار کنید

از اشتباه کردن نترسید. حقیقت این است که در مورد موفقیت نباید انتظار داشته باشید که اشتباه کنید. راستش را بخواهید، بهتر است برای بسیاری از اشتباهات یا شکست ها آماده باشید. فقط به خاطر داشته باشید که شکست نشانگر توانایی های شما نیست، فقط یک آموزش دیگر است.

هیچ کس شکست را دوست ندارد، اما اگر هرگز آن را تجربه نکنیم، آیا می توانیم موفقیت خود را جشن بگیریم؟ موفق ترین افراد ریسک می کنند و ریسک کردن می تواند منجر به شکست شود، اما شکست نباید شما را از پیگیری اهدافتان باز دارد.

وقتی همه چیز اشتباه می شود، سعی نکنید وانمود کنید که هیچ اتفاقی نیفتاده یا آن را پنهان نکنید. سوالاتی در مورد مشکلات بپرسید تا بفهمید کار شما چه مشکلی دارد و چه کارهایی ممکن است متفاوت انجام دهید. این نوع تفکر باعث موفقیت شما می شود. از اشتباهات نترسید و ناامید نشوید. اشتباهات و شکست ها فرصت های طلایی برای یادگیری هستند.

5. روی خودتان سرمایه گذاری کنید

همیشه سعی کنید بهترین نسخه از خود باشید، بنابراین هرگز نباید یادگیری را متوقف کنید. پیگیر باش به فرصت هایی که برایتان پیش می آید، مهم نیست که چه فرصتی دارید، بله، یک دوره آنلاین رایگان، یک رویداد شبکه، یک وبینار یا چت با یک مربی معروف. با این فرصت ها می توانید با افرادی آشنا شوید که راه رسیدن به اهدافتان را برای شما هموار می کنند.

6. یک برنامه عملیاتی تهیه کنید

اکنون که می دانید موفقیت چیست، چگونه به آن دست پیدا می کنید؟ برنامه اقدام شما چیست؟ آن را بنویسید، زیرا کسانی که اهداف خود را یادداشت می کنند 33 درصد در دستیابی به آنها موفق تر هستند. هنگامی که ایده روشنی از نقشه راه خود برای موفقیت دارید، آن را روی دیوار بچسبانید. هر روز زمانی را برای بررسی و تأیید اهدافی که به دست آورده اید اختصاص دهید. این به شما کمک می کند تا انگیزه و تعهد خود را افزایش دهید. از تغییر برنامه نترسید. پس از چند ماه، ممکن است تصمیم بگیرید که اهداف شما تغییر کرده است. مشکلی نیست، فقط برنامه خود را با تغییرات جدید تطبیق دهید.

  موضع محمد کاسبی در مورد اعتراضات اخیر + عکس

7. هرگز تسلیم نشوید

با ۷ قانون طلایی راه موفقیت را هموار کنید

چقدر برای رسیدن به هدفت مشتاق هستی؟ راه موفقیت با شکست هموار شده است. چه بخواهید چه نخواهید، در حال شکست هستید و این کاملا طبیعی است. اگر رسیدن به هدف آسان بود، تا به حال همه ما بسیار موفق بودیم و هیچ الگویی وجود نداشت که بخواهیم شبیه او باشیم.

پشتکار و پشتکار کلید موفقیت است. من شاهد شکست بسیاری از افراد باهوش بوده‌ام که «تسلیم نشدن سریع» دلیل شکست آنها بود و افرادی را دیده‌ام که با استعداد کمی که داشتند به موفقیت‌های بزرگی دست یافتند زیرا سنگ بنای آسیاب برای آنها بودند. همچنین هر شکست فقط یک درس جدید است. این یک موفقیت بود.

اگر می خواهید با تمام وجود موفق شوید، پس باید در جستجوی آن خستگی ناپذیر باشید. کوچکترین موفقیت ها را جشن بگیرید و شکست های خود را بخاطر درس هایی که از آنها آموختید جشن بگیرید.

نتایجی که اظهار شده

شما نمی توانید در مسیر موفقیت قدم بردارید مگر اینکه بدانید به دنبال چه هستید، آن را تعریف کنید و یادداشت کنید. به آنچه برای موفقیت نیاز است فکر کنید. سپس از خود بپرسید: به تنهایی چه کاری می توانم انجام دهم؟ کجا به کمک نیاز دارم؟ آیا حاضرم فداکاری کنم؟ آیا من توانایی شکست خوردن را دارم؟ آیا به کمک مربی نیاز دارم؟ هنگامی که راه رو به جلو را بدانید و برای موفقیت چه کاری باید انجام دهید، برنامه عمل شما مشخص است. هر روز در اقدام برای رسیدن به هدف خود ثابت قدم باشید.

منبع: lifehack

دیدگاهتان را بنویسید