با وجود قطعنامه، مذاکرات در وین می تواند به نتیجه برسد

“مایکل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت در روز جمعه، با وجود آزادی قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام هنوز می توان مذاکرات هسته ای با ایران را به نتیجه رساند.

به گزارش سایت خبری ایتالیایی Conquista Delaware، اولیانوف به روسیه 24 گفت: اکنون باید به نحوی سعی کنیم مذاکرات را از سر بگیریم. «البته انجام همه این کارها به خصوص پس از صدور قطعنامه آسان نیست.

اما ما باید آن را انجام دهیم (توافق)، زیرا هنوز ممکن است، و در عین حال، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران باید تشویق شوند تا به گفت‌وگو درباره موضوعاتی که حل نشده است ادامه دهند. تا حالا. این دیپلمات روسی افزود.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، اولیانوف روز جمعه در گفت و گو با روسیه 24 از قطع شدن مذاکرات هسته ای با ایران در وین شکایت کرد.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین گفت: دقیقاً سه ماه از پایان مذاکرات در وین تا 10 ژوئن گذشته است. من معتقدم که این تصمیم نادرست هماهنگ کننده اتحادیه اروپا و هیئت های غربی بود. نیازی به تضعیف انگیزه موجود نبود.»

وی تاکید کرد: در 19 اسفند متن توافقنامه احیای برجام نهایی شد و در بحث رفع تحریم ها بیش از 99 درصد توافق حاصل شد و موارد کوچکی وجود داشت که ظرف یکی دو روز قابل حل بود. اولیانوف گفت: با آنها همراه باشید.

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز چهارشنبه (8 ژوئیه) با 30 رای موافق، 2 رای مخالف و چین با 30 رای مخالف و 3 رای ممتنع قطعنامه‌ای را به تصویب رساند که ایران را به عدم همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متهم می‌کند. (هند). لیبی و پاکستان).

  در "مسکن حمایتی"؛ 14 استان از ثبت نام خارج شده اند

ساعاتی پیش از تصویب قطعنامه درباره ایران در روز چهارشنبه شورای حکام، سازمان انرژی اتمی ایران با صدور بیانیه ای از بسته شدن تعدادی از دوربین های اضافی آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در ایران خبر داد.

در بیانیه آژانس آمده است: جمهوری اسلامی ایران تاکنون همکاری های گسترده ای با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است. ایران. به همین دلیل تصمیم گرفته شده است که از امروز عملیات دستگاه اندازه گیری سطح OLEM غنا و دبی سنج آژانس که به دستور مقامات مربوطه صادر شده است، متوقف شود.

این تحولات در حالی رخ می دهد که مذاکرات برای لغو تحریم ها در وین چند ماه است که به بن بست رسیده است. دولت آمریکا از آغاز مذاکرات بارها به جای ارائه ابتکار عملی برای پیشبرد مذاکرات، تلاش کرده است تا کشورهای مختلف را به تاخیر و مانع تراشی در مذاکرات متهم کند.

کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا در ماه‌های اخیر و پس از توقف مذاکرات در وین، برای متهم کردن ایران و سلب مسئولیت، به رویه معمول متوسل به عملیات روانی و رسانه‌ای شده‌اند. آنها با ربط دادن این مذاکرات به جنگ اوکراین، ابتدا مدعی شدند که روسیه مانع از مذاکرات شده است.

با وجود قطعنامه، مذاکرات در وین می تواند به نتیجه برسد

پس از آنکه سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در جریان سفر حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه ایران به صراحت اعلام کرد که موضوع درخواست مسکو برای همکاری با ایران پس از اجرای کامل برجام مانعی برای ادامه مذاکرات نیست، موضوع ایران است. با این ادعا که درخواست تهران برای حذف سپاه از فهرست سازمان های موسوم به تروریستی مذاکرات را متوقف کرده است، مطرح شده است.

  سیزده ماه در سال!

در همین حال کارشناسان می گویند که دولت جو بایدن به دلایل مختلف از جمله مانع تراشی در اسرائیل و اختلافات داخلی با کنگره تمایلی به بازگشت به کنگره ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید