با نوشیدن آب آلبالو از زوال عقل پیشگیری کنید

گیلاس و آب آن حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات گیاهی مفید است که می تواند اثرات محافظتی بر روی سلول های مغز داشته باشد.

نوشیدنی‌ای که برای مصرف انتخاب می‌کنیم می‌تواند تأثیر قدرتمندی بر مغز داشته باشد. به عنوان مثال، نوشیدن چای خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد و مصرف نوشابه رژیمی این خطر را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

با این حال، مشخص شده است که یک نوشیدنی به طور خاص حافظه را در افراد مبتلا به زوال عقل تقویت می کند (و همچنین تأثیر قابل توجهی بر سلامت کلی دارد). در ادامه بخوانید تا بدانید چه نوشیدنی هایی می توانند به مغز و جوانه های چشایی شما کمک کنند.

زوال عقل – اصطلاحی برای گروهی از بیماری ها که باعث زوال شناختی می شوند. زوال عقل مانند بیماری آلزایمر و “زوال عقل لوئیس” – یک وضعیت ناتوان کننده که متاسفانه در حال افزایش است.

زوال عقل لوئیس شی یا زوال عقل لوئیس نوعی زوال عقل است که با تغییر در خواب، رفتار، دانش، حرکت و تنظیم عملکردهای خودکار بدن مشخص می شود و از دست دادن حافظه همیشه اولین علامت نیست.

آمار زوال عقل شگفت انگیز است. طبق گزارش انجمن آلزایمر، بیش از شش میلیون نفر در ایالات متحده به بیماری آلزایمر مبتلا هستند که پیش بینی می شود تا سال 2050 به 13 میلیون نفر برسد.

به طور کلی، زوال عقل کشنده تر از سرطان سینه و پروستات است و از هر سه بزرگسال یک نفر را می کشد. یافتن راه هایی برای محافظت و بهبود سلامت مغز، حتی در بهترین شرایط، بسیار مهم است.

  ربودن پسر با ماشین

اما از آنجایی که زوال عقل می تواند آسیب قابل توجهی به این اندام حیاتی و میلیاردها سلول مغزی وارد کند، مهم است که بدانیم برای جلوگیری از آسیب احتمالی عملکرد شناختی ما – یا سلامت مغز پس از آن، چه کاری می توان انجام داد.

آب گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان است

نتایج یک مطالعه منتشر شده در سال 2019 نشان می دهد که آب گیلاس به بهبود توانایی های شناختی در بیماران مبتلا به آلزایمر کمک می کند. محققان بر این باورند که آنتی اکسیدان های موجود در این آب میوه ممکن است کلیدی باشند. اما چرا؟

انجمن آلزایمر توضیح می دهد: مطالعات متعدد نشان داده اند که “استرس اکسیداتیو” ممکن است در تغییرات مغز که باعث بیماری آلزایمر می شود، نقش داشته باشد.

آب گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که می توانند استرس اکسیداتیو را تسکین دهند. گیلاس و آب آن حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و سایر ترکیبات گیاهی مفید است که می تواند اثرات محافظتی بر روی سلول های مغز داشته باشد.

مطالعات نشان می دهد که آب گیلاس سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی است که می تواند به درد عضلانی، مشکلات خواب و فشار خون بالا و همچنین بیماری هایی مانند نقرس و آرتریت کمک کند.

این فواید ممکن است به تأثیر آب آلبالو بر مغز مربوط باشد. Xu Qingchai، استادیار بهداشت رفتاری و تغذیه در دانشگاه دلاور گفت: فواید بالقوه گیلاس ممکن است به ترکیبات زیست فعال آنها مربوط باشد که شامل پلی فنول ها، آنتوسیانین ها و ملانین می شود. آنها همچنین ممکن است با اثرات بالقوه کاهش فشار خون آلبالو مرتبط باشند، زیرا فشار خون می تواند بر جریان خون به مغز تأثیر بگذارد.

  هشدار حماس به تل آویو پایگاه خبری افکارنیوز

انتخاب یک سبک زندگی سالم می تواند به پیشگیری از زوال عقل کمک کند
اطمینان از اینکه از سلامت عمومی خود آگاه هستید و باید به دنبال علائم اولیه زوال عقل باشید، می تواند بخش مهمی از مدیریت این بیماری باشد.

رایان سی وارنر، روانشناس بالینی می گوید: “تشخیص زودهنگام زوال عقل به این معنی است که می توانید بیشتر در تصمیم گیری های شخصی در مورد آینده خود مشارکت داشته باشید.” شما می توانید درمان را زودتر شروع کنید، که باعث می شود آنها موثرتر باشند، و می توانید برخی از بیماری ها را شروع کنید که می توانند علائم زوال عقل شما را بدتر کنند، مانند کمبود ویتامین، اختلالات خواب، افسردگی یا سوء مصرف الکل.

انتخاب های خاص سبک زندگی می تواند به کاهش خطر زوال عقل یا بهبود عملکرد شناختی کمک کند. به ویژه ورزش می تواند مغز را تقویت کند. مطالعات نشان می دهد که 20 دقیقه ورزش در روز خطر زوال شناختی را حتی پس از شروع زوال عقل کاهش می دهد و پروتئین های محافظتی برای مغز فراهم می کند.

خواب کافی و تعامل اجتماعی از دیگر عادات سالمی است که می تواند از کاهش حافظه و مهارت های حرکتی جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید