با مصرف این ۲ ویتامین سرطان نخواهید گرفت!

سرطان یکی از شایع ترین بیماری های مرتبط با افزایش سن در اروپا و ایالات متحده است. این اولین مطالعه ای است که به بررسی مزایای ترکیب سه مداخله بهداشت عمومی مقرون به صرفه برای جلوگیری از سرطان مهاجم می پردازد و نتایج می تواند آینده پیشگیری از سرطان در سالمندان را تغییر دهد.

به گزارش ورد ملت نیوز; سرطان دومین عامل مرگ و میر در سالمندان است و خطر ابتلا به اکثر سرطان ها با افزایش سن افزایش می یابد.

به گفته دکتر هایک بیشوف-فراری از بیمارستان دانشگاه زوریخ، علاوه بر توصیه های پیشگیرانه مانند ترک سیگار و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تلاش های بهداشت عمومی برای پیشگیری از سرطان محدود است.

وی گفت: امروزه اقدامات پیشگیرانه در افراد میانسال و مسن تا حد زیادی به غربالگری و واکسیناسیون محدود شده است.

مطالعات نشان می دهد که ویتامین D از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند. امگا 3 به طور مشابه می تواند از تبدیل سلول های طبیعی به سلول های سرطانی جلوگیری کند و علاوه بر این دو ویتامین، نشان داده شده است که ورزش عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و التهاب را کاهش می دهد و در نتیجه به پیشگیری از سرطان کمک می کند.

با این حال، هیچ آزمایش بالینی قوی برای اثبات اثربخشی این سه روش ساده، به تنهایی یا در ترکیب، وجود نداشت.

Bischoff-Ferrari و همکارانش می خواستند این شکاف را با آزمایش اثرات دوزهای بالای ویتامین D 3، مکمل امگا 3 روزانه و یک برنامه ورزشی ساده در خانه، به تنهایی و به صورت ترکیبی پر کنند.

  راز فلافل خوشمزه جنوبی

ترکیبی از درمان های ساده

برای انجام این کار، محققان مطالعه “DO-HEALTH” را انجام دادند. آزمایشی سه ساله در پنج کشور اروپایی، از جمله سوئیس، فرانسه، آلمان، اتریش و پرتغال، با 2157 شرکت کننده.

بیشوف فراری توضیح می دهد: «هدف ما در DO-HEALTH آزمایش مداخلات سلامت ترکیبی امیدوارکننده برای جلوگیری از سرطان بود. در واقع، درمان‌های جدید سرطان با ترکیب چندین عامل، راه‌های رشد چندگانه سرطان را مسدود می‌کنند.

شرکت کنندگان به طور تصادفی به هشت گروه مختلف تقسیم شدند تا مزایای فردی و ترکیبی این مداخلات دارویی را آزمایش کنند. این گروه روزانه 2000 واحد بین المللی ویتامین D 3 یا بیش از 200 درصد توصیه های فعلی برای سالمندان را دریافت می کند که 800 واحد بین المللی در روز است.

آنها همچنین یک گرم امگا 3 در روز مصرف می کنند و سه بار در هفته تمرینات قدرتی ساده را در خانه انجام می دهند. گروه دوم ویتامین D3 و امگا 3 مصرف می کنند و گروه سوم ویتامین D3 مصرف می کنند و تمرینات قدرتی انجام می دهند. گروه چهارم امگا 3 و ورزش هستند. گروه پنجم فقط ویتامین D3 مصرف کردند. گروه ششم فقط امگا 3 را تمرین می کند و گروه هفتم به تنهایی تمرین می کند. و گروه آخر دارونما دریافت کردند.

پیشگیری از سرطان مهاجم

نتایج نشان می دهد که هر سه روش درمانی در کاهش خطر ابتلا به سرطان مهاجم فواید دارند.

هر یک از این درمان ها به عنوان یک واحد دارای مزایای کوچکی هستند، اما زمانی که هر سه درمان با هم ترکیب شوند، مزایا از نظر آماری معنی دار می شوند و محققان کاهش کلی خطر سرطان را تا 61 درصد مشاهده می کنند.

  لحظه دیدنی حمله موش به مار با تکنیک های کونگ فو

به گفته Bischoff-Ferrari، این اولین کارآزمایی تصادفی کنترل شده است که نشان می دهد ترکیب روزانه ویتامین D3، مکمل های امگا 3 و یک برنامه ورزشی ساده در خانه می تواند در پیشگیری از سرطان مهاجم در افراد سالم و فعال 70 ساله و بالاتر موثر باشد. بزرگتر باش

دیدگاهتان را بنویسید