با مصرف این روغن سفیدی مو را از بین ببرید

تغییر عادات غذایی و نخوردن غذاهای سرد مانند مرغ، ماهی و همچنین ماساژ پوست سر با روغن سیاه دانه به مدت یک سال برای سفید شدن زودرس مو مفید است.

لیلا شیربیگی دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: در منابع طب سنتی ایران ریزش مو به دلیل سرمایی است که بر بینی (مغز) غلبه می کند.

به گفته وی، برای جلوگیری از ریزش مو در انسان باید تدابیری اتخاذ کنیم تا مزاج بدن را از سردی به گرمی تغییر دهیم. البته طبیعت کل بدن باید گرم شود تا به طور کامل از سفید شدن زودرس موها جلوگیری شود.

او گفت: درمان‌های طب سنتی کند، اما طولانی‌تر است. سفيدي زودرس موي افراد، حداقل يك سال ممنوع است و بايد از خوردن غذاهاي سرد ​​خودداري كنند تا بدن به آهستگي رشد كند. مزاج بدن از سرد به گرم تغییر می کند

شیر بیگی گفت: طب سنتی بیماری ها را درمان می کند نه افسردگی. در طب سنتی مردم باید صبور باشند و اینطور نیست که پزشکان برای آنها دارو یا غذا تجویز کنند و در مدت کوتاهی به طور کامل بهبود پیدا کنند.

وی گفت: تغییر عادات غذایی و استفاده از روغن های داغ مالیاتی در مناطقی که موها سفید شده است و استفاده نکردن از غذاهای سرد مانند مرغ، ماهی، لبنیات مانند ماست و دوغ از سفید شدن بیش از حد موها جلوگیری می کند.

این دستیار متخصص طب سنتی ایران افزود: اگر افراد به مدت یک سال روغن سیاه دانه را روی پوست سر بمالند و آن را ماساژ دهند، موهای سفیدشان از بین می رود. اما مصرف بلک هالید با نظر پزشک طب سنتی می تواند در درمان سفید شدن مو مفید باشد.

  راز طول عمر ژاپنی ها خوردن برنج است

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید