با زعفران به نبرد افسردگی بروید!

زعفران، ادویه گرانقیمت آسیایی که برای تولید یک گرم آن نیاز به 160 رنگ دارد، اکنون به دلیل طعم و رنگ منحصر به فرد خود در انواع دسرها و غذاها در سراسر جهان استفاده می شود. اما علاوه بر این خواص فیزیکی، زعفران را باید یک ادویه شادی آور عالی در نظر گرفت که می تواند با تغییر خلق و خوی در پاییز، اضطراب، استرس و افسردگی خفیف را بهبود بخشد.

یکی از ترکیبات موجود در زعفران زعفران است که خاصیت ضد افسردگی دارد. این مولکول ترشح سروتونین، هورمون شادی را افزایش می دهد و می تواند با تغییر خلق و خو در پاییز، علائم افسردگی خفیف را بهبود بخشد.

سافرانال همچنین عملکرد شناختی را بهبود می بخشد و در حافظه موثر است و یادگیری را تسهیل می کند. البته بر روی سیستم اعصاب مرکزی نیز نقش آرام بخشی دارد و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

به طور کلی ترکیباتی به نام آلکالوئیدهای موجود در زعفران احساس سرزندگی، شادی و سرزندگی را بر می انگیزد. این ترکیبات بر عدم تعادل هورمونی تأثیر می گذارد و می تواند از فروپاشی عصبی ناشی از اضطراب و استرس جلوگیری کند. بنابراین مصرف زعفران در شرایط مشغله کاری و مشغله کاری که باعث خستگی جسمی و روحی می شود توصیه می شود. برای این کار می توانید کمی زعفران در شیر یا آب با کمی عسل امتحان کنید.

افزودن زعفران به شیر برنج نیز انتخاب خوبی است زیرا تریپتوفان ایجاد می کند. پیش نیاز هورمون شادی سروتونین خواهد بود.

زعفران برای مقابله با احساس ضعف و بیماری های رایج در فصول سرد سال نیز مفید است. تقویت سیستم ایمنی یکی از خواص این ادویه است که برای پیشگیری از سرماخوردگی، سرفه و آنفولانزا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مصرف زعفران توسط ورزشکاران نیز به افزایش انرژی و تقویت قدرت ترمیمی بدن کمک می کند. خواص تسکین دهنده زعفران نیز باعث شده است که این ادویه در دوران قاعدگی توصیه شود.

  دکتر زملوئیس; کنترل عفونت پدر

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید