با تاول روی پا چه کنیم؟

440336 430 خبر مرکزی

وقتی نام تاول را می شنویم، معمولاً به تاول روی پاها فکر می کنیم، در حالی که تاول ها می توانند در هر جایی از بدن ظاهر شوند. کافی است مثانه جایی باشد که دائماً با قسمت دیگری از بدن در تماس است و فرسوده می شود و یا حتی زمانی که مدام لباس می پوشید.

با اجتناب از خراش و خارش پوست می توان از ایجاد تاول جلوگیری کرد، اما اگر می خواهید از ظاهر شدن آن بر روی پوست جلوگیری کنید، باید مراقب ایمنی پوست خود باشید و قبل از هر پیاده روی، دویدن یا هر گونه فعالیت بدنی اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

به گزارش ایندیپندنتبرای جلوگیری از خارش پوست که می تواند باعث تاول شود، متخصصان پوست موارد زیر را توصیه می کنند:

1- مراقب پاهای خود باشید: برای جلوگیری از ایجاد تاول روی پا بهتر است از جوراب های مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید. اگر پوشیدن یک جفت جوراب کمکی نمی کند، دو جفت جوراب را روی هم بپوشید تا از پوست خود محافظت کنید. همچنین باید مطمئن شوید که کفش برای پای شما مناسب است. کفش ها هرگز نباید تنگ یا گشاد باشند.

2- پوشیدن لباس مناسب: هنگام ورزش از لباس های گشاد و مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید. از پوشیدن لباس های نخی تنگ خودداری کنید، زیرا پنبه عرق و رطوبت را به خود جذب می کند و این امر منجر به اصطکاک و ساییدگی پوست می شود که منجر به تشکیل تاول می شود.

3- از نوارهای نرم استفاده کنید: برای آسیب‌ها و تاول‌های روی بدن، مانند انگشتان پا، از بانداژ چسبی یا باند نرم دیگر استفاده کنید و هنگام استفاده از محکم بودن باند مطمئن شوید.

  میلیاردها شاسی بلند در بازار تهران

4- پودر یا ژل نفتی (وازلین) را روی نواحی آسیب دیده بمالید: این امر اصطکاک را زمانی که دو نقطه روی پوست به یکدیگر ساییده می شوند کاهش می دهد.

5- فعالیت خود را متوقف کنید: اگر در حین ورزش احساس ناراحتی یا درد کردید یا اگر پوستتان قرمز شد، ورزش را متوقف کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار تاول شوید.

نکاتی برای درمان تاول های پوستی

هنگامی که تاول روی پوست ظاهر می شود، سعی کنید صبور باشید و آن را به حال خود رها کنید. تاول ها معمولاً طی یک تا دو هفته خود به خود بهبود می یابند. همچنین باید از انجام هر کاری که باعث ایجاد تاول روی پوست می شود تا زمانی که به طور کامل درمان نشود، خودداری کنید. برای درمان تاول، متخصصان پوست موارد زیر را توصیه می کنند:

1. روی تاول را بپوشانید: تاول و زخم روی پوست را با باند ببندید و لبه های باند را به سمت داخل تا بزنید تا وسط آن کمی بالا بیاید.

2- از پد استفاده کنید: برای جلوگیری از خراب شدن تاول های فشاری در نواحی مانند کف پا می توان از پد استفاده کرد. یک برش در وسط پد ایجاد کنید و آن را به دور زخم تاول بپیچید. سپس زخم و پد را پانسمان کنید.

تا حد امکان از تخلیه تاول خودداری کنید: این می تواند منجر به عفونت شود. با این حال، اگر مثانه بسیار بزرگ و دردناک است، ممکن است تخلیه آن ضروری باشد. در این صورت می توان از سوزن کوچکی که با الکل ضدعفونی شده است استفاده کرد. گوشه ای از تاول را با سوزن سوراخ کنید تا مایع آن خارج شود، سپس محل را با آب و صابون بشویید و وازلین بزنید. زخم را تمیز و پوشانده نگه دارید.

  گروه بازرگانی گردشگری دانا آماده تامین مواد اولیه و تجهیزات شرکت های فولادی کشور می باشد

با بهبود مثانه مراقب علائم عفونت پوست باشید. اگر متوجه قرمزی پوست، چرک یا افزایش درد و تورم شدید شدید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید