بایدن: در آمریکا شیطان پیروز نمی شود

« جو بایدن رئیس جمهور آمریکا سه شنبه شب در تهران در توئیتی نوشت که «شیطان» و «نفرت پراکنی» در ایالات متحده او برنده نخواهد شد.

جو بایدن در توییتی نوشت: «در آمریکا شیطان پیروز نخواهد شد. نفرت غالب نخواهد شد. “برتری سفید حرف آخر را نخواهد زد.”

در بخشی دیگر از این توییت آمده است: «برتری سفید، سمی است که از جامعه ما می گذرد. باید تا حد امکان واضح بگوییم که ایدئولوژی نژاد سفید جایی در آمریکا ندارد. عدم انجام این امر به منزله همدستی خواهد بود. سکوت در این مشکل شریک جرم خواهد بود. ما نمی توانیم ساکت بمانیم.

جو بایدن و همسرش سه شنبه شب به وقت تهران به قربانیان تیراندازی اخیر بوفالو ادای احترام کردند.

رسانه های آمریکایی روز یکشنبه از وقوع تیراندازی کور در شهر بوفالو در ایالت نیویورک خبر دادند. پلیس نیویورک گفت مردی که خود را به عنوان یک “نژاد سفیدپوست” معرفی کرده بود در یک فروشگاه تیراندازی کرد.

جو بایدن

در این حادثه حداقل 10 نفر کشته شدند که تعدادی از آنها در ناحیه سر بودند. دو قربانی روی زمین مقابل فروشگاه جان باختند و حداقل یک نفر به بیمارستان منطقه منتقل شد. پلیس بوفلو گفت مظنون دستگیر و یک تفنگ نیمه اتوماتیک کشف و ضبط شده است.

مهاجم تیراندازی را به صورت زنده در توییچ پخش کرد و اسکرین شات های ضبط شده از صحنه های خشونت آمیز را نشان داد، از جمله زنی که هنگام راه رفتن مقابل یک فروشگاه به سرش شلیک شده است.

او همچنین بیانیه‌ای ۱۰۶ صفحه‌ای آنلاین در اینترنت منتشر کرد و توضیح داد که انگیزه‌اش تا حدی به دلیل «فرضیه توطئه» است که نژادهای دیگر جای سفیدپوستان را گرفته‌اند. او در این سند می گوید که 18 سال دارد و خود را حامی سفیدپوستان معرفی می کند.

  میزان افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 1401

یکی از افسران پلیس بوفالو در محل حادثه به رسانه ها گفت: «مثل تماشای یک فیلم ترسناک است، اما همه چیز واقعی است. “این واقعا یک صحنه آخرالزمانی است!

دفتر دادستانی نیویورک همچنین گفت که پلیس فدرال ایالات متحده با این حادثه به عنوان یک “جنایت متعصبانه” و “افراطی گری نژادپرستانه خشونت آمیز” برخورد کرده است.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که جو بایدن از جزئیات این حادثه آگاه بوده و آن را محکوم کرده و با خانواده قربانیان ابراز همدردی کرده است. آرشیو تحقیقات خشونت نیروهای مسلح ایالات متحده نشان می دهد که از اوایل سال 2022 حداقل 140 تیراندازی جمعی در ایالات متحده رخ داده است.

در سال 2020، ترور جورج فلوید توسط یک افسر پلیس سفیدپوست در ایالات متحده باعث اعتراضات در سراسر کشور و همچنین خشونت نژادپرستانه در سراسر کشور شد.

جورج فلوید یک مرد آفریقایی-آمریکایی بود که در حین دستگیری پلیس در مینیاپولیس به دلیل فشار دادن یک افسر پلیس سفیدپوست زانو به گردنش در 9 دقیقه و 29 ثانیه کشته شد.

پس از مرگ وی، تظاهرات گسترده ای در محکومیت این حادثه و اعتراض به برخورد خشن پلیس آمریکا به ویژه در هنگام کار با سیاه پوستان برگزار شد. این اعتراضات به سرعت در ایالات متحده و در سراسر جهان گسترش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید