بایدن برای ایران شمشیر کشید

به گزارش رویترز، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته (جمعه) در یادداشتی به وزارت خارجه خود گفت که به اندازه کافی نفت به سایر کشورها برای کاهش خرید نفت از ایران وجود دارد.

بر اساس این گزارش، کاخ سفید باید هر شش ماه یک بار تأیید کند که منابع نفتی کافی در جهان برای حمایت از تحریم های اعمال شده علیه ایران در سال 2012 در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما وجود دارد.

سخنرانی بایدن پیش از دیدار مجازی با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در روز دوشنبه (24 نوامبر) انجام شد.

ایالات متحده به دنبال محدود کردن صادرات نفت از ایران است و رویترز اخیرا گزارش داده است که خریداران چینی علیرغم تحریم های آمریکا همچنان به واردات نفت ایران ادامه می دهند.

بر اساس این گزارش، طی سه ماه گذشته واردات نفت چین از ایران به طور میانگین به بیش از نیم میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش رویترز، بر اساس تحریم های آمریکا، خریداران نفت از ایران با خطر تحریم های ثانویه مواجه هستند که به معنای محرومیت از مراکز و تأسیسات خرید و مالی آمریکا است.

بایدن در یادداشتی به وزارت امور خارجه گفت: «طبق تصمیمات قبلی، عرضه نفت و فرآورده های نفتی از کشورهایی غیر از ایران به اندازه کافی برای کاهش حجم نفت و فرآورده های نفتی خریداری شده از ایران یا از طریق مؤسسات مالی خارجی وجود دارد». ».

از آنجایی که قرار است دور جدید مذاکرات احیای شورای امنیت سازمان ملل در 29 نوامبر در وین برگزار شود، دولت بایدن نه تنها در هفته های اخیر اقدامات مشخصی برای نشان دادن حسن نیت خود انجام نداده است، بلکه اقداماتی را نیز علیه جمهوری انجام داده است. پیشرفته است.

  ریرا; محصول جدید ایران خودرو وارد بازار شد!

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه هفته گذشته (8 نوامبر) «وضعیت اضطراری ملی» علیه ایران را برای یک سال دیگر تمدید کرد.

در بیانیه ای از سوی بایدن که توسط کاخ سفید منتشر شد، آمده است که رئیس جمهور وقت در 14 نوامبر 1979 در واکنش به تهدید شدید و غیرعادی برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد ایالات متحده، وضعیت اضطراری ملی بر سر ایران اعلام کرد. اوضاع در ایران باید در تعامل بود.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: روابط ما با ایران هنوز عادی نشده و روند اجرای توافقات 19 ژانویه 1981 با ایران ادامه دارد. به همین دلیل، وضعیت اضطراری ملی اعلام شده در 14 نوامبر 1979 و اقدامات انجام شده در آن تاریخ برای مقابله با وضعیت اضطراری باید پس از 14 نوامبر 2021 (23 نوامبر 1400) ادامه یابد. «بنابراین، بر اساس قانون اضطرار کشور، وضعیت فوق‌العاده کشوری در رابطه با ایران را برای یک سال دیگر تمدید می‌کنم.

دولت آمریکا در اردیبهشت 1397 در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ به طور یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شد و سپس سیاست فشار حداکثری را برای به زانو درآوردن ایران در پیش گرفت. دولت ترامپ در 11 فوریه 2017 پایان یافت، اما نتوانست به هدف خود برای به زانو درآوردن ایران دست یابد.

تاکنون 6 دور مذاکرات در وین بین آمریکا و سایر کشورهای شورای امنیت به جز ایران برای تسهیل بازگشت آمریکا به برجام برگزار شده است. طرف‌ها می‌گویند پیشرفت‌های ملموسی در مذاکرات حاصل شده است، اما برخی اختلافات همچنان باقی است.

جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که با توجه به اینکه آمریکا یکی از طرف‌های توافق بود، واشنگتن است که باید با لغو تحریم‌ها به توافق برگردد و اجرای تعهدات آمریکا باید تایید شود. تهران البته تاکید کرده است که عجله ای برای بازگشت آمریکا به توافق ندارد.

  واکنش جالب امیرحسین رستمی به برخورد با اعتراضات مردمی + عکس

دیدگاهتان را بنویسید